gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Skunk Anansie, Goldband en Mooi Wark op de Zwarte Cross

3f44c6640cba30331205300a80c7177c

De Zwarte Cross heeft vrijdag een lijst met 42 acts voor de editie van 2025 bekendgemaakt. Onder andere de Britse rockband Skunk Anansie, Goldband en Mooi Wark komen in juli naar de Achterhoek. Eerder werd al bekend dat de dialectrockers van Normaal terugkeren op het podium in Lichtenvoorde.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Het grijze midden wordt overgeslagen in de kleurrijke lijst met acts die ieder op een volkomen eigen wijze grooven of stoeven," aldus de organisatie van het vierdaagse festival. Typhoon, The Vices en Drukwerk zijn andere muzikale acts die er uitspringen in de rits met namen. Ook cabaretier Peter Pannekoek staat op het festival.

De eerste headliner voor de editie van 2025 werd eerder al bekendgemaakt. Na tien jaar keert Normaal terug op de Zwarte Cross. De nog altijd populaire band, die in 2025 vijftig jaar bestaat, speelt op de zondag van het festival. Wanneer de andere reeds bekendgemaakte artiesten spelen, is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat er op 16 januari een nieuwe reeks met namen komt.

De Zwarte Cross vindt in 2025 plaats van 17 tot en met 20 juli in Lichtenvoorde. Er zijn nog dagkaarten voor de donderdag van het festival en enkele campingkaarten voor de ‘gemakscamping’.

Lees ook

Zeppelin

Zeppelin van 75 meter lang boven deel van de Achterhoek

Een zeppelin van maar liefst 75 meter lang vloog zondag over een deel van de Achterhoek. Het bijzondere luchtschip vloog vanwege onderzoek over de regio. De zeppelin was vooral goed te zien in een deel van de gemeenten Bronckhorst en Montferland.

Rechtbank0

Veroordeelde OM-teamleider met kinderporno was schooldirecteur in Achterhoek

De Doetinchemse teamleider van het Openbaar Ministerie die twee jaar cel kreeg voor het bezit en verspreiden van kinderporno, werkte eerder jarenlang in het basisonderwijs. Dat blijkt uit onderzoek van De Gelderlander.

112gaanderne

Brand op hangplek in Gaanderen: deel van bosje verwoest

De brandweer heeft zondagmiddag een beginnende brand in een bosje in Gaanderen weten te blussen. Ondanks het snelle handelen van de hulpdiensten werd een deel van de bosschage verwoest.

HELGRA

Matig De Graafschap speelt gelijk in seizoensopener tegen Helmond Sport

De Graafschap is in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Helmond Sport in een zeer matige wedstrijd. Fedde De Jong was trefzeker voor de Doetinchemmers.

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.