Ulft, Nederland
Terug

Sinterklaas deelt cadeaus uit aan minima

ee4540884a0298b2eb91b89a4c16ee22.jpg
Redactie REGIO8 |

"Samen met Nationaal Fonds Kinderhulp helpen wij kindjes die in armoede leven in onze gemeente dat zij toch een stukje Sinterklaas krijgen", aldus coördinator Esther Heideman-Nobel. "In het Meedoenarrangement gaat het om 1200 kinderen die leven in armoede en minder mee kunnen doen in de samenleving." Er zijn maar vijftig cadeaus geleverd, dus een select groepje kinderen kon maar verblijd worden. "We hebben door een hele eerlijke loting kindjes uitgeloot." Broertjes en zusjes van de gelukkigen kregen vanuit het Meedoenarrangement ook een cadeautje.

Sinterklaas was erg blij met de hulp die hij kreeg. "Ik kan niet genoeg mensen hebben die mij helpen dus ik ben er erg blij mee. De Sint heeft vanaf het begin ervoor gezorgd dat vooral arme kinderen hun cadeautjes kregen. Door deze actie hoop ik dat er nog meer hulpsinten zullen zijn die zullen zoeken naar kinderen die misschien geen cadeautje krijgen en hen toch een cadeautje geven." De ouders zijn volgens Heideman-Nobel erg blij met dit extraatje. "Omdat ze weten dat dit een extra iets op bovenop het Meedoenarrangement. Dus naast de punten die de kinderen al van ons krijgen."

Foto: REGIO8

Lees ook

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.