gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sensire-bestuurder Van Rixtel kondigt zijn vertrek aan

57467fc06267c9b1aca0f2bea8cf6e22.jpg

Na meer dan veertien jaar stopt Maarten van Rixtel aan het eind van 2023 als bestuurder van de Achterhoekse zorgorganisatie Sensire. Hij vertrekt niet volledig, maar laat weten een betere balans te zoeken tussen werk en privé.

Redactie REGIO8 |
“Na de overdracht van mijn bestuurlijke verantwoordelijkheid blijf ik actief bij Sensire rondom opgaven als digitalisering en de transitie naar een nieuw organisatiemodel”, meldt Van Rixtel. “Samen met collega’s zet ik mij daar met volle overtuiging voor in.” De bestuurder is sinds 2009 actief bij Sensire en was onder meer betrokken bij het opstellen van de huidige visie van Sensire. “Met de komst van Renée Wilke in 2018 hebben we ook een solide basis om die visie bestuurlijk ook naar de toekomst te brengen”, vindt de scheidend bestuurder.

Medebestuurder Wilke en de raad van toezicht laten in een persbericht weten het besluit te respecteren. In de komende maanden wordt gezocht naar een nieuwe bestuurder om de rol van Van Rixtel over te nemen. Sensire is met 3700 medewerkers en zeventien locaties een van de grootste zorgorganisaties in de regio.

Foto: Sensire

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.