gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schippers gezocht voor de Iesselganger

1cfe6648a676780da31d34c6faf9a138.jpg

De Iesselganger is na onderhoud in de winterperiode dinsdagmiddag uit de SSP-Hal in Ulft gehaald en naar Terborg gebracht. De veertien meter lange boot staat aan de vooravond van een vaarseizoen in de Oude IJssel, maar voor de toekomst heeft de organisatie dringend vrijwilligers nodig.

Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
“We zijn van verschillende transportbedrijven afhankelijk om de boot in het water te krijgen”, vertelt Herman Schreurs, voorzitter van de Stichting IJsselvaart, over het in de Oude IJssel krijgen. De boot is met een trailer vervoerd naar Terborg waar hij vervolgens in het water is getakeld. "Hij zou deze week sowieso naar het water gaan, maar welke dag was niet gepland", vertelt Schreurs. "’s Ochtends kreeg ik het bericht dat de boot in de middag in het water zou gaan omdat er een trailer vrij was.” De rondvaartboot kan alleen varen met voldoende vrijwilligers. Op dit moment wordt er druk gezocht naar nieuwe gidsen en schippers met een klein vaarbewijs. “Zoals in heel veel vrijwilligersorganisaties is het percentage grijs heel hoog”, zegt Schreurs. “We willen graag een beetje verjongen, maar dat valt nog niet mee.”

Er zijn meerdere vrijwilligers weggevallen waardoor er nu weer ruimte is voor nieuwe vrijwilligers. Als vrijwilliger krijg je eerst voorlichting voordat je begint als schipper of gids op de boot. “Ik ga eerst alle ins en outs vertellen”, aldus Schreurs. “Het is niet vrijblijvend allemaal, we verwachten van onze vrijwilligers dat ze meerdere keren inzetbaar zijn.” Schreurs is blij dat de Iesselganger zaterdag weer gaat varen en dat hij mensen gedurende de komende maanden een mooie middag kan bezorgen: “Alles komt tot bloei en het begint mooi groen te worden, dus dat is een heel mooi gevoel.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.