gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schippers gezocht voor de Iesselganger

1cfe6648a676780da31d34c6faf9a138.jpg

De Iesselganger is na onderhoud in de winterperiode dinsdagmiddag uit de SSP-Hal in Ulft gehaald en naar Terborg gebracht. De veertien meter lange boot staat aan de vooravond van een vaarseizoen in de Oude IJssel, maar voor de toekomst heeft de organisatie dringend vrijwilligers nodig.

Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
“We zijn van verschillende transportbedrijven afhankelijk om de boot in het water te krijgen”, vertelt Herman Schreurs, voorzitter van de Stichting IJsselvaart, over het in de Oude IJssel krijgen. De boot is met een trailer vervoerd naar Terborg waar hij vervolgens in het water is getakeld. "Hij zou deze week sowieso naar het water gaan, maar welke dag was niet gepland", vertelt Schreurs. "’s Ochtends kreeg ik het bericht dat de boot in de middag in het water zou gaan omdat er een trailer vrij was.” De rondvaartboot kan alleen varen met voldoende vrijwilligers. Op dit moment wordt er druk gezocht naar nieuwe gidsen en schippers met een klein vaarbewijs. “Zoals in heel veel vrijwilligersorganisaties is het percentage grijs heel hoog”, zegt Schreurs. “We willen graag een beetje verjongen, maar dat valt nog niet mee.”

Er zijn meerdere vrijwilligers weggevallen waardoor er nu weer ruimte is voor nieuwe vrijwilligers. Als vrijwilliger krijg je eerst voorlichting voordat je begint als schipper of gids op de boot. “Ik ga eerst alle ins en outs vertellen”, aldus Schreurs. “Het is niet vrijblijvend allemaal, we verwachten van onze vrijwilligers dat ze meerdere keren inzetbaar zijn.” Schreurs is blij dat de Iesselganger zaterdag weer gaat varen en dat hij mensen gedurende de komende maanden een mooie middag kan bezorgen: “Alles komt tot bloei en het begint mooi groen te worden, dus dat is een heel mooi gevoel.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.