gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schade na windhoos over camping in Zelhem

b6e4d2bfb8d2193628d0547cebc4a354.jpg

Een windhoos is donderdagochtend over camping De Betteld bij Zelhem getrokken. Hoewel niemand gewond is geraakt, is er wel de nodige schade ontstaan.

Jasper Hazelaar |

“Het was tussen acht uur en half negen en het begon helemaal te trillen”, vertelt campinggast Willem Tukker die op dat moment in zijn chalet zat. “Op een gegeven moment kwam er een windhoos langs en ik zag de bomen achter mijn chalet afbreken. Dat ging met enorm veel geweld.” Ook eigenaar Gerhard Hobelman zag dat het goed mis was. “Ik zat in mijn kantoor te werken en zag op een gegeven moment bladeren en takken over het dak heen waaien”, vertelt Hobelman. “Ik zag de bomen heen en weer zwiepen en dacht dit is wel windkracht tien. Ik wist niet wat me overkwam.” Hobelman ging gewoon weer aan het werk totdat hij berichtjes binnen kreeg van verontruste campinggasten. “Ik kon natuurlijk ook wel nagaan dat er schade was.” Gerhard maakte meteen een ronde over de camping om de schade op te nemen, en kwam onderweg van alles tegen. “Een stuk of twintig bomen waarvan de takken eraf waren of ontworteld, ruim vijf voortenten kapot gewaaid, een auto en een chalet zijn onder een boom gekomen en een caravan is gewoon door de wind opgepakt en verplaatst”, aldus Hobelman.

De campinggasten gingen meteen met elkaar aan de slag om een deel van de schade op te ruimen. “Dat is ook wel typerend voor camping De Betteld”, zegt campinggast Tukker. “Iedereen staat voor elkaar klaar. Je wil gewoon de mensen helpen die schade hebben. Dat geeft een goed gevoel om met elkaar te kunnen doen. De campingeigenaar is blij dat ondanks de schade niemand gewond is geraakt. “Het had best kunnen gebeuren dat een boom op een chalet valt, dwars door het dak heen”, zegt Hobelman. “Als er net een familie zit te ontbijten, dan kan zo’n enorme boomstam natuurlijk wel veel letsel veroorzaken.” Hobelman is blij dat persoonlijk letsel is voorkomen. “De dankbaarheid overheerst.”

Ook een windhoos in 's-Heerenberg
In ’s-Heerenberg kwam woensdagavond ook al een windhoos aan de grond. Dit gebeurde ergens tussen het stadje en de Duitse plaats Elten. Voor zover bekend zijn daarbij geen gewonden gevallen. Wel zijn er bij de gemeente Montferland drie schademeldingen binnen gekomen van verschillende plekken. Zo is op het fietspad tegenover Café Restaurant Het Tolhuis een boom op het fietspad gevallen. In Didam viel op de Holthuizerstraat de top van een boom in een greppel en lagen er diverse takken op de rijbaan op de Waalseweg in Wijnbergen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.