gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Russische ‘servicebommen’ doen Orion das om

3ab08155e05c9f2249167cd5e89f2bfd

Active Living Orion heeft donderdagavond met een harde nederlaag afscheid genomen van de Europese CEV Cup. Nadat de uitwedstrijd eerder met 3-0 werd verloren, bleek de Europese grootmacht Zenit Kazan ook in Doetinchem met 0-3 in sets te sterk.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik ben vooral blij hoe we beginnen, maar dan komen we tegen servicedruk aan die we nog niet eerder hebben gehad”, zegt trainer Dirk Sparidans. “Dat is een mooie les.” Ondanks een goede start, bleek Orion niet opgewassen tegen de zesvoudig winnaar van de Champions League. Zenit Kazan won alle drie de sets (17-25, 12-25, 17-25) met relatief gemak. Met name de servicebeurten van de Russen maakten indruk op Orion. “Die gaan twintig of dertig kilometer harder dan wat we normaal om de oren krijgen”, zegt aanvoerder Stijn Held. “Het is geen schande, maar het is wel jammer dat we daar niet onderuit konden komen.

”Na overwinningen op Polonia London en TSV Jona is de achtste finale zodoende dit seizoen het eindstation voor Orion. Ondanks de nederlaag, heerst er een gevoel van trots bij Orion. “Dit was eigenlijk al een soort prijs voor ons”, zegt aanvoerder Held over de dubbele ontmoeting met de Europese grootmacht Zenit Kazan. “We hadden gezegd dat we tegen Kazan wilden spelen, dat we dat wilden meemaken omdat we daar veel van kunnen leren. Dat hebben we gehaald. Het feit dat we tegen zo’n topploeg spelen ben ik zeker trots op.”

‘Nog meer van ons zien’
Orion heeft de ambitie uitgesproken om structureel kampioen te worden van Nederland en daarmee deel te nemen aan de Champions League. Het Europese avontuur in de CEV Cup sterkt de Doetinchemmers in hun geloof. “We hebben ons visitekaartje in Europa afgegeven, maar er is de komende jaren nog veel meer van ons te verwachten”, zegt trainer Sparidans. “Dan moet je de stappen niet overslaan. We moeten eerste de resultaten halen in Nederland, maar jullie gaan nog veel meer van ons horen, dat beloof ik.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.