gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruime thuisoverwinning voor De Graafschap

ca6d64d68dd169e4accbd0e8537dbeb3

De Graafschap heeft vrijdag een vroege achterstand weten om te zetten in een ruime overwinning. Op de eigen Vijverberg werd er met klinkende cijfers gewonnen van SC Telstar, 5-1.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
De Graafschap begon matig aan de wedstrijd en Telstar was ook de ploeg die de eerste wapenfeiten had. Pas na een kwartier was het Basar Önal die na een individuele actie het doel van keeper Joey Houweling onder vuur nam. De bezoekers kwamen na achttien minuten door een prachtige goal van Alex Plat op een 0-1 voorsprong. De middenvelder wist een afvallende bal met een halve omhaal achter doelman Thijs Jansen te krijgen. In de 27ste minuut bleef Joran Hardeman liggen na een hoekschop, de verdediger raakte geblesseerd en kon niet verder. Maas Willemsen kwam in het veld.

Enkele minuten later kwamen de Superboeren op gelijke hoogte door een doelpunt van Simon Colyn. De Canadees werd diep gestuurd door Önal en wist de bal over de goalie heen te wippen, 1-1. Vijf minuten later moest trainer Jan Vreman voor de tweede keer noodgedwongen wisselen toen Mimoun Mahi geblesseerd raakte, David Flakus Bosilj was zijn vervanger. Voor de rust kwam de thuisploeg op voorsprong. Een afvallende bal na een hoekschop werd ingebracht door Jeffry Fortes en Xandro Schenk kon de bal achter Houweling krijgen, 2-1.

Na de rust had De Graafschap de controle over de wedstrijd, maar wisten ze niet veel te creëren. Met in het achter hoofd de laatste thuiswedstrijden was het wachten op de bevrijdende 3-1. Deze kwam pas aan het einde van de wedstrijd. In de 85ste minuut wist Donny Warmerdam na een goede individuele actie van David Flakus Bosilj de bal tegen de touwen te schieten.

In de blessuretijd bleven de Superboeren de druk opvoeren op de IJmuidenaren, wat resulteerde in een tweede doelpunt van Xandro Schenk. De verdediger kopte de bal na een doortikker van Devin Haen in het net en wist zijn zesde doelpunt op zijn naam te schrijven. Een opmerkelijk cijfer zou je het wel kunnen noemen voor een centrale verdediger.

Ondanks dat de wedstrijd met een 4-1 voorsprong wel gespeeld leek, lieten de mannen van Jan Vreman het er niet bij zitten en bleven op de zijde van Telstar voetballen. Schoppema stuurde invaller Tristan van Gilst langs de linie en die trapte de bal vervolgens richting de goal van Telstar en die belandde strak in de bovenhoek. 5-1 eindstand.

Door de overwinning lijken de Superboeren de nacompetitie niet meer te kunnen missen. Vrijdag gaan de Doetinchemmers in Kerkrade op bezoek bij Roda JC.

Lees ook

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.

20230709-onweer-in-barchem-foto-diger-rossel-van-rtv-ideaal

Code geel voor Achterhoek: kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege een plaatselijke stevige onweersbui. Er worden tussen 14:00 uur en 20:00 uur stevige buien verwacht.

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.