gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rotonde op kruising N317 bij Bontebrug

17bbe88faa2803351163c8de8594046b

Oude IJsselstreek en de Provincie Gelderland gaan een rotonde aanleggen in de Dinxperloseweg (N317) bij Bontebrug en een deel van de Oversluis reconstrueren. Volgens de partijen wordt de verkeersafwikkeling en de verkeersveiligheid op de provinciale weg daarmee vergroot.

Kevin ten Dolle |
"Na acht jaar voorbereiding kan dan eindelijk de rotonde worden aangelegd", aldus de beide partijen. De rotonde wordt gesitueerd op het kruispunt Ulftseweg, Dinxperloseweg en Oversluis. "Voor fietsers vanuit Dinxperlo wordt een nieuwe fietsroute aangelegd achter de cafetaria ‘Bij Ben’ ten noordoosten van het bovengenoemde kruispunt naar het tweerichtingen-fietspad langs de N317 richting Gendringen. Verder wordt de ‘rechtsaffer’ op de Dinxperloseweg richting het dorp Bontebrug weggehaald, omdat dit een onoverzichtelijk en daarmee gevaarlijk wegvak is." Voor uitvoering van de plannen kapt de provincie 21 bomen, deze kapvergunning is door de gemeente inmiddels verleend.

De totstandkoming van de rotonde kent een lange weg. In 2013 zijn provincie Gelderland en de gemeente Oude IJsselstreek een verkenning gestart om het kruispunt N317 met de Oversluis in Bontebrug verkeersveiliger te maken. Op 9 februari 2016 heeft Provinciale Staten voor deze aanpassing het Provinciaal Inpassingsplan vastgesteld. In die tijd is er ook uitvoerig met omwonenden gecommuniceerd. Na de uitspraak van de Raad van State op 24 september 2016 is het plan onherroepelijk geworden. Vanaf maandag 12 april starten de werkzaamheden voor de aanleg van de rotonde en het fietspad. Naar verwachting zijn de werkzaamheden 18 juni klaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.