gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roparun team Doetinchem start met acties

94c1dc214bfadbdb11867ee4cc0f5c61.jpg
Redactie REGIO8 |
“Deze week gaan wij het benefietdiner organiseren bij het Graafschap College”, legt Peter Mooibroek van Team Doetinchem uit. “Leerlingen gaan daar een 3-gangendiner bereiden en uitserveren. Wat er op het menu staat is een verrassing, want zelfs ik weet het niet.”

Behalve het benefietdiner, staan er meer acties op stapel. “We verkopen onder andere wijn”, vertelt teamcaptain Gerrit Wensink. “Over niet al te lange tijd gaan we ook koffie verkopen en daarnaast zijn we druk bezig om een trail te organiseren in de Kruisbergse bossen.” Daarnaast start binnenkort ook de lotenverkoop en wordt er in december gecollecteerd tijdens een van de koopzondagen in Doetinchem.

Geld naar regio
Het geld dat met de acties opgehaald wordt, vloeit in eerste instantie naar de kas van de Roparun. Maar uiteindelijk komt een deel van het geld terug naar de Achterhoek. Doelen die de stichting in deze regio ondersteunt zijn hospice Sravana, inloophuis Oude IJssel en de dagbehandeling van de afdeling oncologie in het Slingeland Ziekenhuis.
Foto: Roparun Team Doetinchem

Lees ook

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.