gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roel van Beek zwemt van Europa naar Afrika

3280555c49891c1ba11f5b5b13ca8b9c.jpg
Redactie REGIO8 |

“De afstand is ongeveer de helft, dus ik hoop er ook de helft minder over te doen”, zegt Roel van Beek. “Ik wil met een uurtje of vijf aan de overkant zijn.” De verwachting is dat hij zondag, maandag of dinsdag het water in kan om naar de overkant te zwemmen. De oversteek van Europa naar Afrika is in alle opzichten anders dan de oversteken die hij eerder deed. “Het water is minder koud en er is minder scheepvaart. De stroming is wel veel sterker dan in het Kanaal.” Hij deed twee pogingen het Kanaal over te steken, maar het lukte hem beide keren niet. In 2014 belandde hij in het ziekenhuis omdat hij zeewater in zijn longen kreeg.

De Achterhoekse zwemmer heeft er nu voor gekozen een oversteek te wagen met een lagere moeilijkheidsgraad. “De kans op succes is iets groter, dus dat zal me wel een lekker gevoel geven”, zegt Van Beek. “Het zal me ook vertrouwen geven als ik in de toekomst nog een keer die oversteek wil wagen.” Hij heeft goed gekeken naar zijn vorige oversteek, zodat hij weet wat anders moet. “Dat maalt het hele jaar door in mijn hoofd. Heel veel ging heel goed, alleen we gaan de voeding nu aanpassen.”

Trainen in Achterhoekse wateren
De Achterhoeker is inmiddels naar het Westen verhuist voor zijn werk, maar komt nog regelmatig naar zijn geboortegrond om te trainen op open water. De Oude IJssel is zijn vertrouwde omgeving en ook de overige riviergebruikers zijn gewend aan zijn aanwezigheid. “Ik zwem hier al sinds 2012, heel veel boten kennen mij ook, dus we kunnen rekening met elkaar houden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.