gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rijk investeert miljoenen euro's in veiligheid N18

a0fa7614e840336cbd2ae008035c4088

Het Rijk investeert zeven miljoen euro extra in de veiliger maken van de N18 tussen Varsseveld en Enschede. Het geld wordt onder meer gestoken in het aanpakken van kruispunten, specifiek bij Lievelde en Heelweg.

Jasper Hazelaar |
“Deze impuls voor de N18 is een belangrijke stap in de reeks verbeteringen, die we samen met provincie en het Rijk willen aanbrengen”, vindt Rens Steintjes, wethouder van Doetinchem en verantwoordelijk voor de N18 binnen de regio Achterhoek. De investering vloeit voort uit een aangenomen amendement van de Tweede Kamer. Samen met Rijkswaterstaat en betrokken gemeenten komt er nu een plan waar het geld aan wordt uitgegeven.

De overheden denken daarbij aan aanpassingen aan de aansluiting van de Lichtenvoordseweg bij Heelweg en de Grolsedijk bij Lievelde. “Verdere aandachtspunten om de verkeersveiligheid te verbeteren zijn onder andere de verkeersbewegingen van en naar het tankstation ter hoogte van Lichtenvoorde en de overgangen van twee naar één rijstroken bij de diverse verkeerslichten op de N18”, meldt de Regio Achterhoek.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.