gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rekken in beeld voor tijdelijke opvang gevangenen door cellentekort

REKKEN
Foto: DJI

Verslavingszorg Tactus wil een deel van hun pand in Rekken verhuren aan de Dienst Justitële Inrichtingen (DJI). Zij zoeken namelijk naar een locatie om meer gedetineerden kunnen huisvesten vanwege een landelijk cellentekort. Het is de bedoeling dat een ‘nieuwe doelgroep’ gevangenen zijn intrek neemt in het pand.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

‘Iedereen die we hier straks willen plaatsen zat eerst in een reguliere gevangenis en heeft bewezen zich goed te kunnen gedragen en is gemotiveerd om te werken aan een terugkeer in de samenleving’, laat vestigingsdirecteur Rogier Schrijver van PI Achterhoek in Zutphen tijdens een buurtbijeenkomst weten. ‘Doordat ze al bij ons binnen zitten weten we wat voor vlees we in de kuip hebben. Pas als wij het veilig achten komt iemand in aanmerking voor plaatsing in Rekken. Dat moet je dus echt verdienen.’

Tactus wil hiermee bijdragen aan het oplossen van het cellentekort in Nederland. Het gaat om een tijdelijke detentievoorziening voor maximaal 42 mannelijke gedetineerden voor een periode van drie jaar. ‘Dat willen we, zoals we dat bij Tactus gewend zijn, doen in goed overleg met de omgeving’, benadrukt Harkink. ‘Vandaar dat we als eerste de buurt hebben geïnformeerd’. De volgende stap is een vergunningaanvraag bij de gemeente Berkelland. Als die wordt goedgekeurd, kan de locatie dit najaar al in gebruik worden genomen.

'De gemeente is door Tactus op de hoogte gebracht van de buurtbijeenkomst op 26 mei. Op dit moment hebben we nog geen aanvraag ontvangen. Na ontvangst van de aanvraag zal de gemeente het verzoek inhoudelijk toetsen aan de geldende regelgeving', laat Berkelland in een schriftelijke reactie weten.

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.