gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

REGIO8 geeft piratenzender Handgas FM een podium

bf9787e72bb9dc0f73d361d4dab3deaf

De zendpiraten van Handgas FM zijn zaterdagochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur te horen in een radio-uitzending van streekomroep REGIO8. Samen met dj Alard Ross verzorgen zij het ochtendprogramma Van Mojn tot Goedgoan, laat REGIO8-directeur Peter Berendsen weten.

Viggo Zweverink |
"Die jongens hebben zo veel pech gehad", zegt Berendsen. Maandagochtend zijn alle spullen van de piratenzender uit Toldijk door onder meer de politie ingenomen, nét voor het langverwachte Boetebal van Handgas FM dat dit weekend plaatsvindt. De gemeente Bronckhorst heeft de zendpiraten expliciet gewaarschuwd zaterdag niet alsnog met een illegale radiozender te gaan draaien, anders dreigt het hele feest niet door te gaan. "De roots van REGIO8 liggen ook bij de zendpiraten", aldus Berendsen. "Wij willen hen op deze manier dan toch een eenmalig podium geven."

Op dat podium zal dj Ross ook kritische vragen stellen over de reden waarom Handgas FM illegaal radio maakt. Dat de piraten uit Toldijk legaal te horen zijn, vinden zij niet erg. "Uiteraard draaien wij niet vaak legaal, maar dit is een mooie mogelijkheid", laat mede-eigenaar Victor Ebbers van Handgas FM weten. "Wij willen echt geen risico lopen door zaterdag alsnog met een illegale zender te draaien." Ook Berendsen snapt dat de allure van een legale zender tòch een stukje minder is: "Maar ik denk wel dat zij liever legaal zenden, dan helemaal niet."

Boetebal
Zaterdag 18 november staat het Boetebal in het Bronckhorster dorp op de planning. "Van oudsher heeft het die naam, omdat het feest gebruikt werd om de boetes te betalen", aldus Ebbers. Dat het boetebal deze editie weer de oorspronkelijke betekenis heeft, kon niemand aan zien komen. Toch kijken de organisatoren positief naar het aankomende weekend. Inmiddels zijn bijna alle kaartjes uitverkocht.

Foto: Handgas FM

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”