gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

REGIO8-dj Tonnie Driessen in race om Omroepvrijwilliger van het Jaar te worden

bc1fe567e90565d61487846459f81301.jpg

Dj Tonnie Driessen, als 'Twan van Zee' presentator van het geliefde REGIO8-radioprogramma Prima Hollandia, is in de race om Omroepvrijwilliger van het Jaar te worden. De publieksprijs wordt elk jaar door koepelorganisatie NLPO uitgereikt om het belang van vrijwilligers voor de lokale omroep te onderstrepen.

Jasper Hazelaar |
“Ik was zeer verrast”, zegt de 63-jarige Driessen, inwoner van Lengel, over zijn nominatie. “Ik doe gewoon lekker mijn ding op de omroep, daar kan ik mijn ei in kwijt. Ik sta er niet bij stil hoe belangrijk het misschien is, dus het was wel verrassend.” Binnen Prima Hollandia kunnen luisteraars al 32 jaar verzoekplaatjes aanvragen, veelal voor Duitstalige muziek of nummers in de streektaal. “Het is gewoon een gezellig familieprogramma op de zondagochtend", vindt Driessen. "Vroeger werd er een piraatje opgezet, maar nu doen wij dat bij REGIO8. Die formule werkt nog steeds in de Achterhoek."

Naast zijn inzet voor het radioprogramma, is Driessen ook actief in de ‘techneutenclub’ en het omroepbestuur van de streekomroep uit Ulft. De genomineerde vrijwilliger is voorlopig nog niet van plan te stoppen met zijn inzet voor REGIO8 én Prima Hollandia: “Bij leven en welzijn houd ik het nog wel een paar jaar vol. Het is zo’n ongelofelijk dankbaar programma. Daar doe je het voor.”

Stemmen
In totaal zijn er dertien vrijwilligers in de race voor de prijs. Vanaf dinsdag kunnen mensen via een website hun stem uitbrengen, tot en met woensdag 25 oktober. De uitreiking van de Omroepvrijwilliger-prijs is vervolgens op zaterdag 4 november, tijdens de NLPO Inspiratiedag.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.