Ulft, Netherlands

Prima Hollandia is troostradio in coronatijd

Het radioprogramma Prima Hollandia dat zondagochtend wordt uitgezonden op Optimaal FM doet in coronatijd dienst als troostradio voor luisteraars binnen en buiten de Achterhoek. Dj Twan van Zee presenteert het programma al dertig jaar, maar nog nooit kreeg het telefoonteam zoveel verzoekjes binnen als tijdens de coronacrisis.
Jasper Hazelaar | 16 maart 2021 16:15 | Aangepast op 16 maart 2021 16:15

“Het was altijd al wel een druk programma”, zegt de Optimaal FM-dj. “Maar het is echt veel drukker geworden. Wat mij goed doet, is dat we mensen in de verzorg- en verpleeghuizen een groot plezier kunnen doen.” Een telefoonteam staat wekelijks klaar om verzoekjes aan te nemen, onder meer voor Duitse schlagers en Nederlandstalige nummers. Waar eerder enkele tientallen luisteraars belden, staat de telefoonlijn nu wekelijks roodgloeiend met tot zeventig bellers. Volgens Van Zee vooral vanuit verzorg- en verpleeghuizen: "Ik merk dat de verpleging de radio op zondagochtend aanzet voor de mensen, de groetjes en de felicitaties komen dan veel daarvandaan."

Désiree Driessen staat de dj wekelijks bij als een van de leden van het telefoonteam. “Ik ken ze niet van gezicht, de meesten niet, maar omdat ze zo vaak bellen ken je hun issues”, zegt de telefoniste. “Het is toch een soort band die je met ze hebt. Soms zijn wij de enigen die ze spreken op een dag.” Van Zee vult aan: “Het is een beetje een familie-achtig iets. Je merkt dat de mensen er behoefte aan hebben om een babbeltje te hebben met de telefoniste. Ik heb ook diep respect voor de dames, want het zijn halve sociale werkers.”

Jubileum voor Prima Hollandia
Dit jaar mag Prima Hollandia zich verheugen op het dertigjarig jubileum van het programma. Het vervult het telefoonteam en de Optimaal FM-dj met trots. “Dat ik die mensen een plezier kan doen, doet me goed”, zegt Van Zee. “Ze zitten elke zondagochtend vanaf 08.00 de radio aan te zetten en te wachten wanneer die Twan van Zee een keer komt. We zien elkaar niet, maar ik weet dat er enorm veel mensen luisteren.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Politie houdt in Etten twee vrouwen aan na helpdeskfraude

Redactie REGIO8 | 21 jan 2026 14:48

Lees ook

Flinke opstopping na aanrijding tussen auto en vrachtwagen N317 Breedenbroek

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtwagen op de N317 bij Breedenbroek is een fli...

Transfercarrousel draait op volle toeren bij De Graafschap voor duel met RKC

Na afloop van de afsluitende training voor De Graafschap-RKC Waalwijk ging het donderdag weinig over...

Krezip, Heinoos en La Fuente versterken line-up Zwarte Cross

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een nieuwe reeks artiesten toegevoegd aan de line-up van de...

‘Stammenstrijd’ in debat Berkelland voorschot op verkiezingen

ANALYSE / Een vasthoudend debat in de gemeenteraad van Berkelland, als voorschot op de gemeenteraads...

Motie van afkeuring in DRU dossier op agenda: ‘Aan onrust schoppen heb je niks’

Raadslid Richard de Lange (ADA) komt donderdagavond met een motie van afkeuring tegen het college. R...

Varssevelder Leneman naar EK baanwielrennen: 'Teamsprint hoogste medaillekans'

Loris Leneman mag op vier onderdelen de Nederlandse eer hooghouden tijdens de Europese kampioenschap...