gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rechter velt woensdag oordeel over vaten

8b5ac861d5a80ba937692f33d5b4a52c.jpg

De gemeente Doetinchem hoort morgen of zoals gepland donderdag het giftige schuim in de 1300 vaten op het terrein van Reinoud Arts kan worden overgepompt. De voorzieningenrechter heeft dinsdagmiddag nog geen uitspraak gedaan in het bezwaar dat terreineigenaar Arts bij Raad van State in Den Haag heeft aangetekend tegen de bestuursdwang die hij opgelegd kreeg.

Davie Klein Gunnewiek |
Doetinchem wil dat Arts de gifvaten op zijn terrein aan de Voltastraat in Doetinchem zelf overpompt of weghaalt, anders doet de gemeente dat op kosten van Arts. Daarom stapte de terreineigenaar naar Raad van State. De voorzieningenrechter in Den Haag komt woensdagmiddag met een uitspraak. Arts vindt dat hij ten onrechte als schuldige wordt neergezet. De vaten zijn van de huurder van zijn terrein, Rutgers, dat inmiddels failliet is. “De gemeente houdt de heer Rutgers, eigenaar van het failliete Rutgers Milieu, nog steeds de hand boven het hoofd”, zegt Remco Bäcker, de advocaat van Arts. De gemeente heeft volgens hem ruim de tijd gehad om een einde te maken aan de situatie. “De Omgevingsdienst Achterhoek heeft de afgelopen jaren verschillende controles op het terrein uitgevoerd en geconstateerd dat er te veel blusschuim stond opgeslagen en dat vaten lekken, maar er is niet gehandhaafd”, aldus de advocaat.

De gemeente Doetinchem was van plan om donderdag te beginnen met het overpompen van de inhoud van de vaten in lekvrije silo’s, maar moet nu wachten op de uitspraak van Raad van State. “We zien de uitspraak met vertrouwen tegemoet en gaan door met onze voorbereidingen om donderdag te beginnen met het overpompen van het blusschuim uit de vaten op het terrein”, aldus een woordvoerder van de gemeente.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.