Ulft, Netherlands

Raadsvergadering Montferland geannuleerd om rust terug te krijgen

De gemeenteraadsvergadering van de gemeente Montferland die komende donderdag 14 december op de agenda stond is afgelast. Het is zéér uitzonderlijk dat een raadsvergadering van de agenda verdwijnt. Achter de schermen wordt hard gewerkt om de politieke chaos die is ontstaan weer in de hand te krijgen.
Bart Sollman | 11 december 2023 10:38 | Aangepast op 11 december 2023 10:38
“Hiertoe is besloten omdat de raadsleden de komende weken hun standpunten gaan bepalen over de toekomst van het bestuur van Montferland”, laat de gemeente in een persbericht weten. Na het opstappen van wethouder Henk Grootte vorige maand, zitten er nog maar drie wethouders in het college. De raad moet het er eerst over eens worden of ze naar vier of vijf wethouders willen. “Om de voor- en nadelen hiervan goed uit te zoeken en een debat te kunnen voeren in de raadsvergadering is meer tijd nodig", schetst de gemeente.

Ook de status van het gesloten raadsakkoord wordt tegen het licht gehouden. Hoewel alle fractievoorzitters het akkoord hebben getekend, steunen niet alle raadsleden het meer. Komende tijd zullen er onder leiding van de burgemeester veel gesprekken worden gevoerd met raadsleden om de neuzen weer een beetje dezelfde kant op te krijgen en het creëren van ‘onderling begrip’. Naar verwachting vindt er kort ná de jaarwisseling een extra raadsvergadering plaats.

Foto: Archief REGIO8

Lees meer over:

Montferland|raadsvergadering|

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Stoelendans in Montferland: wie zit waar na vier jaar schuiven?

In de Montferlandse gemeenteraad is het de afgelopen vier jaar geen moment saai geweest. Al moest je...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Second opinion bevestigt: Zuider Markweg in Beek dagelijks veel te druk

Nieuwe verkeerstellingen in Beek maken duidelijk dat er structureel te veel verkeer is op de Zuider ...

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...