gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad Aalten wil af van de hondenbelasting

bf48828b77791196826466e5dc28108e

De gemeenteraad van Aalten wil af van de hondenbelasting. In de komende vier jaar moet het bedrag dat hondenbezitters nu nog betalen stapsgewijs worden afgebouwd.

Anna Weirath |
Een motie van het CDA en de ChristenUnie werd dinsdagavond aangenomen. In 2021 was de opbrengst van de hondenbelasting in Aalten nog 177.000 euro. Een klein deel daarvan, twintigduizend euro, was gereserveerd voor de feitelijke kosten van de honden. De rest van het bedrag verdween in de algemene reserve van de gemeente. Nu wil de raad dat de hondenbelasting de komende vier jaar in fases wordt afgeschaft. “De hondenbelasting komt nog uit de middeleeuwen en was nodig in de strijd tegen hondsdolheid”, zegt ChristenUnie-fractievoorzitter Tobias Holtman. “Dat is nu niet meer uit te leggen. Daarnaast wordt een groot deel van het geld dat binnenkomt uit de hondenbelasting in andere zaken gestoken.”

Wethouder Ted Kok wil zijn best doen om het afschaffen van de hondenbelasting te bewerkstelligen, maar kan daarin nog niets beloven. “We zijn nog teveel afhankelijk van de inkomsten die we krijgen vanuit het Rijk", zegt Kok. “Ik heb nu nog geen idee wat we als gemeente krijgen vanuit de Meicirculaire. Dat gaat normaal gesproken om miljoenen. Als we de begroting niet sluitend krijgen hebben we de inkomsten vanuit de hondenbelasting toch nog nodig."

VVD stemt als enige tegen
De VVD stemde als enige partij tegen de motie. “De rekening komt straks bij de huiseigenaren terecht”, zegt Gerbert Navis. “Een gemiddeld huishouden gaat vijftien euro per jaar extra betalen. Het houden van een hond is een vrije keuze, misschien wel een luxe. Anders is dat voor een woning."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.