gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

PvdA wil debat over RES in Achterhoekraad

ba894c05b4181ce6885fe2ade1162e91

De leden van de gezamenlijke PvdA-fracties die vertegenwoordigd zijn in de Achterhoekraad, willen dat de Achterhoekraad in debat gaat over de aanpak van wind- en zonne-energie. De Achterhoekraad komt maandagavond weer bij elkaar.

Jasper Hazelaar |
De Achterhoekse fracties in de gemeenteraden hebben vertegenwoordigers in de Achterhoekraad. Zij hebben zich tijdens de raasvergaderingen al gebogen over de Regionale Energie Strategie (RES), maar nog niet op Achterhoekse schaal. De PvdA'ers uit de regio willen een vervolg in de Achterhoekraad. Ze vinden het opmerkelijk dat er op het regionale bestuursplatform nog geen inhoudelijk debat is geweest over de RES. Hoewel het bij uitstek een proces is dat in de hele Achterhoek speelt. Of de oproep van de gezamenlijke PvdA-fracties in de Achterhoek gehoor krijgt, blijkt maandagavond als de Achterhoekraad na de coronacrisis voor het eerst weer fysiek bij elkaar komt in de DRU in Ulft.

De RES staat ook genoemd in het jaarprogramma 2021 voor de Achterhoekraad, zo valt op de website van de PvdA Oost Gelre te lezen: 'Toch is het onderwerp tot dusver niet geagendeerd geweest. De PvdA ziet dit als een gemiste kans.' De PvdA wil de regionale discussie 'niet met de intentie om de huidige besluitvorming in gemeenteraden over de RES 1.0 te frustreren', stelt de PvdA. 'Evenmin met de intentie om per se een gezamenlijk standpunt te verkrijgen over waar alle wind- en zonneparken in de Achterhoek precies moeten gaan komen. Maar wel om begrip te krijgen voor politieke verschillen van inzicht tussen gemeenten.'

RES aangenomen

De afgelopen weken is in meerdere Achterhoekse gemeenten ingestemd met de RES. Donderdagavond gingen de gemeenteraden van Doetinchem en Oude IJsselstreek akkoord, nadat eerder onder meer Bronckhorst erover heeft gestemd. Daarmee omarmen de gemeenten de gestelde ambitie in de strategie. In 2030 moet in ieder geval 1,35 TWh aan groene energie worden opgewekt, onder meer door de bouw van windmolens en de aanleg van zonneparken.

Foto: REGIO8

Lees ook

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.