gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

PvdA-raadslid Pontier verlaat Doetinchemse gemeenteraad

d8e234537d3b9bfd68b6986a27912834.jpg

PvdA’er Govert-Jan Pontier stopt als raadslid in Doetinchem. De politicus is bezig aan zijn derde termijn, maar heeft besloten die niet af te maken. Hij laat weten zijn raadswerk niet meer te kunnen combineren met zijn privéleven.

Tim Rondeel |
"Je moet er op tijd een punt achter zetten als je er niet meer de energie in kan stoppen die moet", aldus het aftredend raadslid. Het was voor Pontier geen gemakkelijke keuze, toch heeft hij er niet voor gekozen om de huidige termijn af te maken. "Dat leek mij niet verstandig om te doen", vervolgt de PvdA'er. "Ik ben overdag vaak bezig in de zorg en in de avonduren voor de gemeenteraad. Op een gegeven moment zag ik mijn eigen vrouw maar vijf uur in de week, dat kwam steeds vaker voor."

In totaal zat Pontier tien jaar voor de PvdA in de Doetinchemse gemeenteraad. "Ik ben daarvoor begonnen in de jongerenraad en heb daar onder andere de Nachtburgemeester in het leven geroepen", schetst Pontier. "Maar het meest trots ben ik op hoe we continu het geluid van de zorg en mensen in armoede omhoog gehouden hebben, zeker in deze tijd."

Opvolger?
De PvdA-fractie heeft op dit moment vier zetels in de Doetinchemse gemeenteraad. Het besluit om te stoppen kwam bij zijn collega's als een verrassing. "In de fractie zijn ze nu bezig met het invullen van de zetel", aldus Pontier die verwacht dat zijn opvolger snel bekend gaat worden.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.