gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Projectweken Graafschap College afgetrapt

d4461edc33d95eb19923d579fcdb65c4
Redactie REGIO8 |

"Wij zijn heel blij dat we als stichting Pak An samenwerken met het Graafschap college," vertelt directeur Johan Godschalk. "We hebben er zin in." Coördinator Suzanne Jansen van het Graafschap College is trots op de samenwerking. "Ons netwerk wordt steeds breder en dat willen we leerlingen ook laten zien. Kijk wat wij hebben geregeld, de directeur van de Zwarte Cross staat hier opeens in de aula!" Om de kick-off onvergetelijk te maken verzorgde Gijs Jolink, betrokken bij de stichting, een motorstunt. "Ze hebben me gevraagd of ik de pitch wilde opleuken door met de motor het Graafschap College in te rijden," aldus Jolink. "Dat heb ik natuurlijk al te graag gedaan."

Leerlingen van het Graafschap college moeten, wanneer alle pitches geweest zijn, solliciteren op een van de projecten. Stichting Pak An en Suzanne Jansen hopen dat de studenten een leerzame tijd beleven de aankomende weken. "Wat de stichting Pak An betreft gaat het om ondernemerschap dat je echt iets gaat doen maar het gaat ook over ondernemend denken. Dat kunnen ze bij ons leren", aldus Godschalk. "Het is belangrijk dat leerlingen weten hoe ze een bedrijf benaderen en hoe ze het bedrijf verder kunnen helpen." Hier is Jansen het helemaal mee eens: "Leerlingen leren op maatschappelijk gebied om samen te werken en zien dat het uit de tijd is om alleen in je eigen branche te werken."

Stichting Pak An

De Stichting Pak An is in mei 2016 opgericht door de ondernemingen Grolsch en De Feestfabriek. Het doel van stichting is om nieuwe ideeën die bijdragen aan de toekomst van de Achterhoek te ondersteunen, zowel financieel als met begeleiding. De eerste reeks ideeën zijn door de stichting beoordeeld. "We hebben 39 plannenmakers bericht kunnen doen", aldus Godschalk. "Dertien plannen zijn gehonoreerd. Daar gaan we echt mee aan de slag en die gaan we helpen." De stichting heeft een derde van plannen als positief beoordeeld, maar die plannen moeten nog beter worden uitgewerkt. Godschalk: "Die gaan mee voor de volgende ronde." De overige plannen zijn door de stichting afgewezen, maar de initiatiefnemers van die plannen zijn doorverwezen naar andere bedrijven zodat die hen mogelijk wel kunnen helpen. Voor de eerste ronde heeft de stichting in totaal 12.750 euro verstrekt.

Foto: REGIO8

Lees ook

Snelle

Deze artiesten treden op bij Thuis Bij Snelle Festival

Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Miss Montreal treden volgend jaar op in recreatiegebied Bussloo tijdens het Thuis Bij Snelle Festival. Het is de tweede editie van het eendaagse festival van de Gorsselse artiest Snelle.

JETTEN

VNG Jaarcongres strijkt neer in de Achterhoek: ‘Geweldig voor de hele regio’

De Achterhoek is dit jaar het decor van het jaarlijkse VNG-congres. Duizenden bestuurders uit het hele land komen twee dagen samen om te netwerken en belangrijke thema’s te bespreken. Onder hen zijn koningin Máxima en minister-president Rob Jetten. Zij werden ontvangen met typisch Achterhoekse tradities, met onder meer een fanfare, de Slag om Grolle en het bloemencorso.

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Inspreekster na benoeming nieuwe wethouder asielopvang: ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’

De inspreekster tegen de komst van een opvang voor ontheemde Oekraïners in Neede feliciteerde de nieuwe wethouder Erwin Versteeg op site van Nieuws uit Berkelland na diens benoeming. ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’, aldus Claudia Eikelboom-Steinhoff.

zzc200

Leden ZZC'20 beslissen over verkoop voetbalveld voor nieuwe fusieschool Zelhem

De gemeente Bronckhorst is een stap dichterbij het realiseren van de zogeheten ‘schuifpuzzel’ in Zelhem. Het collega heeft een overeenkomst ondertekend om een van de voetbalvelden van ZZC’20 over te kopen om hier een nieuwe fusieschool te bouwen.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie bij woning in Dinxperlo, meerdere verdachten opgepakt

Bij een woning in Dinxperlo heeft in nacht van maandag op dinsdag een explosie plaatsgevonden. De politie heeft op heterdaad meerdere verdachten kunnen oppakken.

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.