gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Proef met hergebruik klei op grond in Halle

c02e3f0952f6ac8980012cbf8e06b759.jpg

Een weiland bij Halle wordt evenals twee andere locaties in de Achterhoek ingericht als proeflocatie voor een project van Provincie Gelderland en Rijkswaterstaat. Op de locatie moet klei, die nu nog wordt weggewerkt in onder meer plassen, worden hergebruik voor de landbouw.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Dat levert vruchtbare grond op én de bodem is beter bestand tegen langdurige droogte”, laat de provincie weten over het project. Op het terrein van Landbouwbedrijf Slöetjes bij Halle wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het zogenaamde ‘klei in zand-principe’, waardoor de bodem meer organische stof vast zou gaan houden door binding aann kleideeltjes. Hierdoor zou er ook meer koolstofdioxide in de bodem worden vastgelegd.

In totaal komen er in Gelderland vier ‘demovelden’, naast een plek in Noord-Brabant. Behalve het boerenbedrijf in Halle, komen er begin volgend jaar locaties in Brummen en Eibergen. In Geesteren is al een demoveld ingericht. In 2027 moet er in totaal zevenhonderd hectare aan landbouwgrond zijn ‘verbeterd’. Het project loopt tot 2027 en wordt uitgevoerd met financiering vanuit onder meer de Europese Unie.

Foto: Provincie Gelderland

Lees meer over:

| |

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.