gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Proef met hergebruik klei op grond in Halle

c02e3f0952f6ac8980012cbf8e06b759

Een weiland bij Halle wordt evenals twee andere locaties in de Achterhoek ingericht als proeflocatie voor een project van Provincie Gelderland en Rijkswaterstaat. Op de locatie moet klei, die nu nog wordt weggewerkt in onder meer plassen, worden hergebruik voor de landbouw.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Dat levert vruchtbare grond op én de bodem is beter bestand tegen langdurige droogte”, laat de provincie weten over het project. Op het terrein van Landbouwbedrijf Slöetjes bij Halle wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het zogenaamde ‘klei in zand-principe’, waardoor de bodem meer organische stof vast zou gaan houden door binding aann kleideeltjes. Hierdoor zou er ook meer koolstofdioxide in de bodem worden vastgelegd.

In totaal komen er in Gelderland vier ‘demovelden’, naast een plek in Noord-Brabant. Behalve het boerenbedrijf in Halle, komen er begin volgend jaar locaties in Brummen en Eibergen. In Geesteren is al een demoveld ingericht. In 2027 moet er in totaal zevenhonderd hectare aan landbouwgrond zijn ‘verbeterd’. Het project loopt tot 2027 en wordt uitgevoerd met financiering vanuit onder meer de Europese Unie.

Foto: Provincie Gelderland

Lees meer over:

| |

Lees ook

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.