gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

34bcc166afe6a4464427e4609f8ebd2c.jpg

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorten, mede door de stijgende zorgkosten. Het college wil een ‘Powerful Ageing’ programma inzetten, om uiteindelijk minder zorgaanvragen te krijgen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Een van de alternatieven is dat ze een trainingspakket krijgen, en hun conditie en kwaliteit van leven terugkrijgen.”, aldus Puijk kan dit een paar ton opleveren. Dit programma  wordt eerst als pilot gebruikt. In plaats van direct hulp in te zetten, krijgen zij eerst herstelgerichte begeleiding: een combinatie van coaching, trainingen en praktische ondersteuning, gericht op wat mensen nog wél kunnen. Denk aan het aanleren van nieuwe routines, het versterken van spierkracht of het organiseren van hulp in de eigen omgeving. Zo worden inwoners geholpen om hun zelfredzaamheid terug te winnen en behouden ze de regie over hun leven. De verwachting is dat deze aanpak leidt tot 30% minder indicaties voor huishoudelijke hulp, en dus lagere zorgkosten op de lange termijn.

Het feit dat de samenstelling van het college mogelijk anders is na de volgende verkiezingen was ook tijdens de politieke avond van 22 juni een vraagstuk. “Ik wil als wethouder financiën een mooi plaatje achterlaten voor het volgende college. Alleen zit ik met een enorm dilemma”, zegt de wethouder, die van mening is dat met de toekomstige ravijn jaren op de loer, nieuwe voorstellen bij de raad leggen, nu over het graf regeren zou zijn.  “Ik ben er zelf ook niet helemaal gelukkig mee, het liefst heb je een mooi plaatje.” De wethouder hoopt dat met mogelijke middelen uit Den Haag, het tekort iets te kunnen dempen. “We zijn gelukkig een financieel gezonde gemeente.”

Lees meer over:

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden