gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Permanente grenscontroles zijn verkiezingsonderwerp in Duitsland

8f7aa3675335ac817171f8ca9182c3ed.jpg

De controles aan de Duitse grens permanent maken en immigranten terugsturen zonder tussenkomst van de immigratiedienst. Permanente grenscontroles zijn in Duitsland onderwerp in de verkiezingsstrijd geworden. Partijleider van het CDU Friedrich Merz probeerde dit vorige week in de Bondsdag erdoor te drukken, desnoods met de rechts-populistische AfD-partij, maar dat mislukte.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Twaalf leden van zijn eigen partij onthielden zich van stem. Met dit voorstel is een duidelijke koers uitgezet om migratie te beperken en grenscontroles blijvend te maken.

“Wat doen andere landen als Denemarken, Italië en Nederland en nog meer Europese landen dan anders dan wanneer ik dat hier voorstel?” Het lukte hem vorige week nog niet de Bondsdag mee te krijgen met zijn voorstel.
De aanpak van Friedrich Merz in ongewoon voor Duitse begrippen en de manier van politiek bedrijven dat Duitsland in het parlement gewoon is geworden.

Daar geldt nog altijd -sinds de Tweede Wereldoorlog- de onderlinge afspraak tussen politieke partijen dat voorstellen van ultrarechtse of een nationalistische partij noch worden gesteund of aangenomen. De zogenaamde ‘brandmuur’.

De flirt met AfD op het belangrijkste verkiezingsthema ‘migratie’ in Duitsland was er omdat geen enkele partij de CDU-leider steunde, verdedigde Merz zijn keuze de steun van AfD te accepteren. Deze nieuwe politieke houding heeft volgens politieke waarnemers al geleid tot extra kiezerssteun. Over ruim twee weken zijn de Duitse verkiezingen op 23 februari. En als Merz bondskanselier wordt, gaat hij de plannen van het CDU-verkiezingsprogramma (Sofortprogramm) doorvoeren en wel ‘onmiddellijk’, zo is de partij overeengekomen.

 Het CDU heeft aangekondigd dat het permanente grenscontroles wil invoeren zodra het aan de macht is.

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.