gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Permanente grenscontroles zijn verkiezingsonderwerp in Duitsland

8f7aa3675335ac817171f8ca9182c3ed.jpg

De controles aan de Duitse grens permanent maken en immigranten terugsturen zonder tussenkomst van de immigratiedienst. Permanente grenscontroles zijn in Duitsland onderwerp in de verkiezingsstrijd geworden. Partijleider van het CDU Friedrich Merz probeerde dit vorige week in de Bondsdag erdoor te drukken, desnoods met de rechts-populistische AfD-partij, maar dat mislukte.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Twaalf leden van zijn eigen partij onthielden zich van stem. Met dit voorstel is een duidelijke koers uitgezet om migratie te beperken en grenscontroles blijvend te maken.

“Wat doen andere landen als Denemarken, Italië en Nederland en nog meer Europese landen dan anders dan wanneer ik dat hier voorstel?” Het lukte hem vorige week nog niet de Bondsdag mee te krijgen met zijn voorstel.
De aanpak van Friedrich Merz in ongewoon voor Duitse begrippen en de manier van politiek bedrijven dat Duitsland in het parlement gewoon is geworden.

Daar geldt nog altijd -sinds de Tweede Wereldoorlog- de onderlinge afspraak tussen politieke partijen dat voorstellen van ultrarechtse of een nationalistische partij noch worden gesteund of aangenomen. De zogenaamde ‘brandmuur’.

De flirt met AfD op het belangrijkste verkiezingsthema ‘migratie’ in Duitsland was er omdat geen enkele partij de CDU-leider steunde, verdedigde Merz zijn keuze de steun van AfD te accepteren. Deze nieuwe politieke houding heeft volgens politieke waarnemers al geleid tot extra kiezerssteun. Over ruim twee weken zijn de Duitse verkiezingen op 23 februari. En als Merz bondskanselier wordt, gaat hij de plannen van het CDU-verkiezingsprogramma (Sofortprogramm) doorvoeren en wel ‘onmiddellijk’, zo is de partij overeengekomen.

 Het CDU heeft aangekondigd dat het permanente grenscontroles wil invoeren zodra het aan de macht is.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.