gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

´Perfecte wedstrijd´ toch niet zo perfect, verplichte combi voor Superboeren

cd315b84bb7aa2ecdbb709563ab88781.jpg

Voor de wedstrijd FC Den Bosch-De Graafschap werd aangekondigd dat de thuisploeg deze pot als ‘perfecte wedstrijd’ had aangewezen. De KNVB heeft alle clubs uitgedaagd om één wedstrijd zo gastvrij mogelijk te organiseren. De lokale vierhoek heeft nu echter één dag voor de wedstrijd het vrij vervoer om te zetten in een verplichte bus- of autocombi. Daarmee is de perfecte wedstrijd toch niet zó perfect.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Een duel aanwijzen als perfecte wedstrijd houdt onder meer in dat er geen beperkingen worden opgelegd voor het bezoeken van dit duel. Zo is er een gastvrij ontvangst, vrij vervoer en gratis koffie, thee en worstenbroodjes. Daarnaast mogen supporters alle spandoeken en vlaggen mee het vak in nemen en is er een DJ geregeld voor alle supporters. “Ondanks deze aanpassing wil FC Den Bosch alle supporters een warm en gastvrij ontvangst blijven bieden. Iedere bezoeker wordt bij aankomst in het stadion getrakteerd op een kopje koffie of thee en volgens goed Brabant gebruik een lekker worstenbroodje”, zegt Ester Bal van FC Den Bosch.

Bal: “Wij balen er ook van dat het nu zo loopt. We willen het liefst iedereen de vrijheid geven om met eigen vervoer te kunnen reizen. Als blijkt dat bepaalde mensen die vrijheid niet aankunnen en misbruiken moeten we maatregelen nemen.” Donderdagmiddag besloot de vierhoek van Den Bosch ineens tot de beperkende maatregel. “Dit besluit is genomen op basis van meerdere signalen die wijzen op een verhoogde kans op confrontaties tussen de supportersgroepen van beide clubs. Hoewel wij dit betreuren, achten wij dit in het belang van de veiligheid rondom de wedstrijd”, laat een woordvoerder van de gemeente weten.

De Graafschap baalt net als FC Den Bosch van het last minute besluit. ‘Wij balen vanzelfsprekend ontzettend van dit besluit van de vierhoek, maar ondanks onze inspanningen was een verplichte autocombi het minst slechte alternatief dat geboden werd. We zijn ons er terdege van bewust dat dit, mede vanwege het late tijdstip, een fikse tegenvaller is’, laat de Doetinchemse club in een statement weten.

FC Den Bosch en de gemeente ’s-Hertogenbosch willen nog steeds zo gastvrij mogelijk zijn voor de bezoekende Achterhoekers. “Het thema van de wedstrijd blijft dus gericht op een positieve sfeer. Wij vertrouwen erop dat deze maatregelen zullen bijdragen aan een veilig verloop van de wedstrijd en rekenen op de medewerking van iedereen”, aldus de gemeente. Wat exact de aanwijzingen waren voor een veiligheidsprobleem wordt niet duidelijk. Volgens anonieme bronnen zou het ook net per se gaan om een mogelijke confrontatie in Den Bosch. Er zouden ook zorgen zijn omtrent de overstap op station Arnhem die de supporters van de Graafschap moeten maken.

Lees meer over:

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.