gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

´Perfecte wedstrijd´ toch niet zo perfect, verplichte combi voor Superboeren

cd315b84bb7aa2ecdbb709563ab88781.jpg

Voor de wedstrijd FC Den Bosch-De Graafschap werd aangekondigd dat de thuisploeg deze pot als ‘perfecte wedstrijd’ had aangewezen. De KNVB heeft alle clubs uitgedaagd om één wedstrijd zo gastvrij mogelijk te organiseren. De lokale vierhoek heeft nu echter één dag voor de wedstrijd het vrij vervoer om te zetten in een verplichte bus- of autocombi. Daarmee is de perfecte wedstrijd toch niet zó perfect.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Een duel aanwijzen als perfecte wedstrijd houdt onder meer in dat er geen beperkingen worden opgelegd voor het bezoeken van dit duel. Zo is er een gastvrij ontvangst, vrij vervoer en gratis koffie, thee en worstenbroodjes. Daarnaast mogen supporters alle spandoeken en vlaggen mee het vak in nemen en is er een DJ geregeld voor alle supporters. “Ondanks deze aanpassing wil FC Den Bosch alle supporters een warm en gastvrij ontvangst blijven bieden. Iedere bezoeker wordt bij aankomst in het stadion getrakteerd op een kopje koffie of thee en volgens goed Brabant gebruik een lekker worstenbroodje”, zegt Ester Bal van FC Den Bosch.

Bal: “Wij balen er ook van dat het nu zo loopt. We willen het liefst iedereen de vrijheid geven om met eigen vervoer te kunnen reizen. Als blijkt dat bepaalde mensen die vrijheid niet aankunnen en misbruiken moeten we maatregelen nemen.” Donderdagmiddag besloot de vierhoek van Den Bosch ineens tot de beperkende maatregel. “Dit besluit is genomen op basis van meerdere signalen die wijzen op een verhoogde kans op confrontaties tussen de supportersgroepen van beide clubs. Hoewel wij dit betreuren, achten wij dit in het belang van de veiligheid rondom de wedstrijd”, laat een woordvoerder van de gemeente weten.

De Graafschap baalt net als FC Den Bosch van het last minute besluit. ‘Wij balen vanzelfsprekend ontzettend van dit besluit van de vierhoek, maar ondanks onze inspanningen was een verplichte autocombi het minst slechte alternatief dat geboden werd. We zijn ons er terdege van bewust dat dit, mede vanwege het late tijdstip, een fikse tegenvaller is’, laat de Doetinchemse club in een statement weten.

FC Den Bosch en de gemeente ’s-Hertogenbosch willen nog steeds zo gastvrij mogelijk zijn voor de bezoekende Achterhoekers. “Het thema van de wedstrijd blijft dus gericht op een positieve sfeer. Wij vertrouwen erop dat deze maatregelen zullen bijdragen aan een veilig verloop van de wedstrijd en rekenen op de medewerking van iedereen”, aldus de gemeente. Wat exact de aanwijzingen waren voor een veiligheidsprobleem wordt niet duidelijk. Volgens anonieme bronnen zou het ook net per se gaan om een mogelijke confrontatie in Den Bosch. Er zouden ook zorgen zijn omtrent de overstap op station Arnhem die de supporters van de Graafschap moeten maken.

Lees meer over:

Lees ook

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.