gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Peperkamp geplaatst voor Olympische finale

30f9df1e3b24282918ab1841edb4ec84

Snowboardster Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft in de nacht van zondag op maandag de finale van de Big Air op de Olympische Winterspelen bereikt. De zeventienjarige plaatste zich als elfde voor de eindstrijd van dinsdag.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De Achterhoekse Olympiër verzamelde na drie sprongen 128.25 punten. Daarmee behaalde ze een elfde plaats in de kwalificatie. De beste twaalf snowboardsters hebben zich gekwalificeerd voor de finale. Met haar eerste sprong behaalde ze een score van 60.00. Haar tweede sprong was haar beste met 68.25 punten. De laatste sprong van Peperkamp was met 58.25 punten het minste van de drie.

Eerder liet Peperkamp weten dat ze vooral ervaring op wilde doen bij de Big Air. "Als ik de top achttien kan halen ben ik superblij", liet de Zelhemse eerder weten. "Als ik een finaleplek haal, is dat natuurlijk echt een bonus." Dinsdag komt de Zelhemse in actie tijdens haar eerste Olympische finale. Vorige week plaatste ze zich niet voor de finale van de slopestyle.

Foto: Melissa Peperkamp

Lees ook

JoostGerritsen0

Raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan Montferland

Helder-raadslid Joost Gerritsen moet 1200 euro terugbetalen aan de gemeente Montferland. Gerritsen heeft met zijn vorige partij Daadkracht partijgeld van de gemeente uitgegeven aan zaken waaraan dat volgens de gemeente niet had gemogen. Hij heeft het geld gebruikt voor zijn advocaat.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.