Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil spontaniteit benutten

fa2465d3937d2d33c6d10f97dac7e8b0.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als het gaat om grote evenementen zoals bijvoorbeeld Huntenpop is dat begrijpelijk", aldus burgemeester Otwin van Dijk over de relatief lange aanvraagtermijn. "Maar de braderie in Terborg of Ulft, waar wat minder veiligheidsdiensten hoeven mee te kijken, hoeven niet per sé veertien weken van tevoren worden aangevraagd." Gevestigde organisatoren van kleinere evenementen, zoals schutterij St. Joris uit Ulft, worden niet echt warm of koud van die beslissing. "Op zich een prima besluit", stelt secretaris Danielle Hermsen. "Maar of het ons gaat helpen, ik denk het niet. Veertien weken van tevoren was een prima termijn om een vergunning aan te vragen."

Toch ziet de vereniging wel voordelen van het besluit. "Waar het ons bij gaat helpen is dat wanneer we spontaan iets gaan organiseren we meer tijd hebben", stelt Hermsen. "In die zin is het een prima stap." Van Dijk geeft aan dat de gemeente bereid is meer medewerking te verlenen. "Als we als gemeente kunnen helpen, doen we dat natuurlijk graag. Mensen moeten natuurlijk kunnen genieten, maar het moet wel veilig zijn." De secretaris van St. Joris zou graag zien dat door dit besluit er meer evenementen georganiseerd gaan worden in de gemeente. "Ik hoop het echt", aldus Hermsen. "De Achterhoek is leuk, gemeente Oude IJsselstreek is fijn, dus hoe meer leven, hoe meer feestjes, hoe liever het me is."

Foto: REGIO8

Lees ook

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.