gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek sluit jaar af met ruime plus

0ad5a9850999899f83571bd7895acf40.jpg

De gemeente Oude IJsselstreek heeft het jaar 2020 afgesloten met een positief resultaat van iets meer dan drie miljoen euro. Onder meer in het sociale domein werd een plus geschreven van ruim twee ton.

Redactie REGIO8 |
"Ondanks de coronacrisis hebben we het jaar kunnen afsluiten met een positief resultaat", zegt wethouder Ria Ankersmit. "Maar vanwege de onzekerheid rondom het virus, houden we nog wel een slag om de arm." De gemeente realiseerde onder meer een plus van een kleine twee ton op het sociale domein. Dit voordelige resultaat komt onder meer door het feit dat de gemeente bijna vier ton meer kreeg uit de decembercirculaire dan verwacht. In het overzicht van het sociale domein is de tot nog toe betaalde uittredingssom van 1,6 miljoen euro uit Laborijn meegenomen. Volgens Laborijn is dit bedrag echter lager dan de kosten die daadwerkelijk gemaakt zijn, waardoor de sociale dienst nog een extra betaling verlangt van bijna twee miljoen euro.

Vanuit het Rijk en de provincie Gelderland ontving de gemeente bijdragen voor extra kosten vanwege de coronacrisis. Die gelden zijn niet allemaal op gegaan. "We hebben die bedragen één-op-één overgedragen naar de bestemming waarvoor ze bedoeld waren", aldus Ankersmit. "Toch is nog niet al het geld uit die potjes op en daarom hebben we een bestemmingsreserve gemaakt van 437.000 euro om mogelijke tegenslagen door de coronacrisis in het op te vangen in 2021."

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden