gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oud-wethouder met Morgen terug in politiek

c03abf80458a5a69141a131238bd483f.jpg

Oud-wethouder André van Nijkerken maakt een opmerkelijke rentree in de lokale politiek in Winterswijk. Hij is de mede-initiatiefnemer van de nieuwe politieke partij Morgen die meedoet aan de gemeenteraadsverkiezing op 16 maart volgend jaar.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Van Nijkerken stond in 2008 mede aan de wieg van het succes van Winterswijks Belang, werd wethouder namens die partij en zwaaide af als raadslid. Hij was destijds klaar met de lokale politiek en liet zich niet meer zien in de politieke arena in Winterswijk. Tóch komt Van Nijkerken, destijds aanjager van de fusies van voetbalclubs en de realisatie van prachtige sportparken, nu terug. ‘Morgen is opgericht uit ongerustheid over een aantal ontwikkelingen in het besturen van Winterswijk en om te zorgen dat in politieke besluitvorming meer rekening wordt gehouden met toekomstige generaties en de wereld waarin zij straks moeten leven’, zo staat in een persbericht van de nieuwkomer te lezen.

Naast Van Nijkerken is Morgen een initiatief van Ronald Wiggers, Richard Berenschot, Peter Stemerdink en Maarten Bollen. Ze zeggen zich onder andere zorgen te maken over de komst van een bedrijventerrein aan de Misterweg en de nieuwe distributiehal van Obelink nabij het ziekenhuis. ‘Morgen wil voor Winterswijk de juiste keuzes maken door belangen niet tegenover elkaar te zetten, maar naast elkaar te leggen en te zoeken naar wat kan en past. Verbinden dus, en samen in goed overleg de complexe puzzels leggen’, aldus het persbericht. De definitieve kieslijst van Morgen wordt in januari vastgesteld.

Foto: REGIO8

Lees ook

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.