gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre wil plan De Laarberg aanpassen

fb5369cfb73c2c98e69bd1ab07848d38.jpg

De gemeente Oost Gelre wil het bestemmingsplan van Regionaal Bedrijventerrein De Laarberg in Groenlo gedeeltelijk aanpassen. De gemeenteraad stemde dinsdagavond in met een zogenoemd ‘voorbereidngsbesluit’, waarbij de beschikbare kavels op het bedrijventerrein breder kunnen worden ingezet waardoor ook reguliere bedrijven zich er in de toekomst kunnen vestigen.

Davie Klein Gunnewiek |
“Met dit besluit nemen we de komende tijd rustig de tijd om het bestemmingsplan te herzien”, aldus wethouder Marieke Frank. Het huidige bestemmingsplan ‘Laarberg Bio-Based Transitiepark’ stamt uit 2014, waarbij het regionale bedrijventerrein De Laarberg zich richt op de grotere bedrijven. Daarbij gaat het om bedrijven in innovatie en energie en op de overgang van fossiele naar groene grondstoffen in verschillende milieucategorieën. Al jaren is er discussie over de realisatie van een megamestvergister op het bedrijventerrein, waarvoor weinig draagvlak is onder de politieke partijen. Afgelopen december liet wethouder Marieke Frank al weten dat de voorlopige koopovereenkomst van een kavel van rechtswege is beëindigd. Daarbij komt dat de provincie Gelderland onlangs liet weten dat tenminste één van de benodigde vergunningen niet wordt verleend. Daarmee lijkt het plan voor de realisatie van een megamestvergister van de baan. Op dit moment zijn er volgens wethouder Frank geen opties op de gronden en is geen zicht op bedrijven die zich op korte termijn willen vestigen in deze sectoren. “We willen daarom het bestemmingsplan van De Laarberg veranderen, zodat er meer mogelijk wordt voor bedrijven”, aldus Frank.

Tegelijkertijd met het ‘voorbereidingsbesluit’ van de wethouder waren de PvdA en Onafhankelijke Lijst Wallerbos bezig met een initiatiefvoorstel, waarbij plannen voor een mestvergister per direct niet meer mogelijk worden op De Laarberg. “Ik kan me nog goed de discussie in de gemeenteraad over het bestemmingsplan De Laarberg in 2014 herinneren”, zei fractievoorzitter Richard Klein Tank dinsdagavond. “Daarbij is het nooit onze bedoeling geweest om een hele grote mestvergister toe te staan. Dat past hier helemaal niet en met dit voorstel sluiten we deze bedrijven op De Laarberg uit”, aldus Tank. Het initiatiefvoorstel van de twee partijen gaat wethouder Frank een stap te ver. “We willen het bestemmingsplan van De Laarberg veranderen, zodat er meer mogelijk wordt voor bedrijven. Alleen weten we nog niet hoe”, aldus Frank. Gezien de hoge druk van bedrijven om zich te vestigen op het bedrijventerrein ging de gemeenteraad dinsdagavond ook akkoord met de uitbreiding van De Laarberg. Daarmee wordt het bedrijventerrein in de toekomst met tien hectare uitgebreid.

Marel wil verhuizen naar Groenlo
De wethouder kon dinsdagavond ook bekend maken dat het Lichtenvoordse bedrijf Marel groeiplannen voor de toekomst heeft en wil verhuizen naar De Laarberg in Groenlo. Uitbreiding op de huidige locatie in Lichtenvoorde, op het kruispunt van de N18 met de N313, is te moeilijk. Bij het bedrijf dat is gespecialiseerd in geautomatiseerde slachtlijnen voor varkens, runderen en schapen werken op dit moment 640 medewerkers. De gemeente wil medewerking verlenen aan de verplaatsing van het bedrijf. “De komende tijd wordt het plan verder uitgewerkt en gekeken of de realisatie haalbaar is.”, aldus wethouder Frank. Op het moment dat Marel besluit om vanuit Lichtenvoorde naar De Laarberg te vertrekken komt er een groot perceel te koop op de huidige locatie in Lichtenvoorde. Op dit moment werkt de gemeente aan een visie op bedrijventerreinen in Oost Gelre. Het mogelijk vrijkomen van dit perceel wordt daarin meegenomen.

Foto: RMS

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.