Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre kan werk maken van zonneparken

04004bb46d84f8b97f2203b2a06815ad.jpg

Oost Gelre kan aan de slag met de aanleg van zonneparken in de buurtschap Zwolle. Een ruime meerderheid van de gemeenteraad heeft dinsdagavond ingestemd met een zogenaamde verklaring van geen bedenkingen, zodat het college kan doorgaan met de ingezette plannen.

Redactie REGIO8 |
Dat betekent dat initiatiefnemer Franklin Reijerink groen licht heeft gekregen voor zijn zonnepark aan de Hegemansweg en dat het plan voor zonnepark Zomereiken mogelijk ook een vervolg krijgt. Het zijn de twee plannen die als tender zijn ingediend bij de gemeente. De gemeenteraad nam - niet voor het eerst - uitgebreid de tijd en ditmaal kwam dat vooral door een motie van het CDA, dat na de toezegging voor het zonnepark aan de Hegemansweg een pas op de plaats wilde maken voor het plan Zomereiken.

Volgens de partij zou eerst een evaluatie moeten worden gehouden. "We zijn verrast door de concentratie van zonneparken in Zwolle en willen een betere spreiding over de gemeente", gaf CDA-fractievoorzitter Niek Bragt aan. "Het doel van de motie is getuige het verzet in Zwolle in ieder geval de tegenstanders aan het woord te laten." Het CDA heeft een grote achterban in Zwolle en de motie zou uitgelegd kunnen worden als een poging niet elke CDA-kiezer in Zwolle tegen zich in het harnas te jagen.

Wethouder en fractie niet op één lijn
"Het is opmerkelijk dat de CDA-fractie en de CDA-wethouder niet op één lijn zitten", constateerde Gerard Klein Gunnewiek (Nieuwe Liberalen). Richard Klein Tank (PvdA) ging een stap verder en betichtte het CDA van 'stemmingmakerij' en relativeerde de veronderstelde concentratie van zonneparken in Zwolle. Hij betitelde, in navolging van Kees Porskamp (VVD) en Paul Wallerbos (OLW) de motie als 'een doekje voor het bloeden.'

Groen licht voor zonnepark
Wethouder Marieke Frank stelde in de tweede termijn de motie niet te ontraden en in gesprek te willen met de tegenstanders, waarna Bragt de motie introk. Aangezien de meeste fracties aan het begin van het langdurige debat hun instemming al hadden gegeven was de uitslag van de hoofdelijke stemming geen verrassing: achttien voor en drie tegen. Oftewel groen licht voor in ieder geval één maar waarschijnlijk twee zonneparken in Zwolle.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.