Naar
aanleiding van de brand ontving woningbouwcorporatie Plavei meerdere vragen van bewoners uit de Bloemenbuurt. In 2020 en 2021 werden meerdere woningen van de woningcorporatie in en rondom de Begoniastraat gerenoveerd. In 2023 vond een grote woningbrand plaats in Arnhem, in een woning die op vergelijkbare wijze gerenoveerd was. Veel inwoners van de Bloemenbuurt maken zich dan ook grote zorgen. “Hoewel de renovatiemethode vergelijkbaar is met die van de woningen in Arnhem, is de technische uitvoering en met name de brandwerendheid in Didam anders”, laat Plavei weten. “Naar aanleiding van dit onderzoek hebben wij geconstateerd dat er geen aanleiding was om aanpassingen te doen in de door Plavei gerenoveerde woningen in de Bloemenbuurt.”
Plavei laat weten dat er tijdens de renovatie meerdere brandwerende maatregelen zijn getroffen: “Zo zijn bijvoorbeeld de spouwmuren op de aanwezige sparingen (zoals kozijnen) brandwerend uitgevoerd. De hierdoor ontstane constructies zijn per woning afgedicht en brandwerend uitgevoerd, zowel in de gevels als het dak. Bij het ontwerpen en de realisatie van deze maatregelen zijn landelijk erkende experts betrokken geweest.” Aangezien het onderzoek van de politie en de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland nog loopt, wacht de woningcorporatie met het geven van antwoorden over de oorzaak. Ook is er nog geen eigen onderzoek gestart.
Getroffen gezinnen krijgen zo snel mogelijk nieuwe woningDe zes getroffen gezinnen hebben inmiddels een tijdelijk onderkomen gekregen. Als het aan Plavei ligt, is dat van korte duur: “Binnen enkele weken hebben ze allemaal weer een woning. Tot die tijd is tijdelijke opvang geregeld.” Wat er met het blok van zes woningen gebeurt, is nog niet bekend. “Vier van de zes woningen zijn volledig verwoest. Een vijfde woning raakte zwaar beschadigd en de zesde woning lijkt vooral water- en rookschade te hebben opgelopen”, aldus de woningcorporatie. “Wij hebben het terrein nog niet kunnen betreden. Natuurlijk staan wij hierover in contact met de betrokken partijen en zullen wij, zodra we meer weten, dit ook aan
de getroffen bewoners laten weten.”