gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didam in de bres voor slachtoffers brand: 'Die mensen zijn alles kwijt'

782189549c68f68153a419f3ceb62908.jpg

Vier Didamse gezinnen zijn in de nacht van maandag op dinsdag door een verwoestende brand hun hele hebben en houwen kwijtgeraakt. Burgemeester Harry de Vries bracht dinsdagochtend een bezoek aan de wijk om met buurtbewoners te spreken, en schooldirecteur Harry Gubbels startte een inzamelingsactie voor de slachtoffers.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Het eerste wat wij gaan doen is ervoor zorgen dat de getroffen personen de dingen krijgen die zij nodig hebben. Zoals een burgemeester betaamd, zelfs in mijn laatste week, ben ik 24/7 beschikbaar voor de inwoners van de gemeente Montferland”, laat De Vries weten. Door de brand zijn 24 mensen, waaronder jonge kinderen, getroffen. Een groot deel hiervan kon terecht bij kennissen of vrienden, de andere slachtoffers konden terecht bij een hotel in de buurt.

Burgemeester de Vries geeft aan dat Montferland de komende tijd blijft zorgen voor de slachtoffers. “Dat betekent dat wij voor de komende nachten ervoor zorgen dat mensen onderdak hebben. Wat voor ons als gemeente heel belangrijk is, is dat mensen weer identiteitsbewijzen krijgen. Op zo’n kort mogelijke termijn.”, aldus de burgervader. De Vries geeft aan dat de gemeente ook gaat helpen bij het krijgen van de eerste basisvoorzieningen: “Die mensen zijn alles kwijt. Verder moet ik vermelden dat er in Didam allerlei hartverwarmende inzamelingsacties worden opgezet.”

Inzamelingsactie
Eén van die inzamelingsacties is op touw gezet door Harry Gubbels, directeur van de Albert Schweitzerschool in Didam. Op de school kwam het nieuws van de brand hard binnen. “Wij zijn als team bij elkaar gaan zitten om te kijken hoe wij dit aan gaan pakken. Wij hebben afgesproken dat er in iedere groep over gesproken zal worden, op het niveau dat bij die kinderen hoort”, aldus Gubbels. “Wij vonden het een goed idee om iets op te starten om de gezinnen te helpen. Zo zijn wij op het idee gekomen om een inzamelingsactie op te zetten.”

Tot vreugde van de directeur stromen de donaties binnen. Hij vindt het mooi om te zien dat zijn school iets kan betekenen voor de getroffen families. “De spullen willen wij vandaag gaan bezorgen aan de getroffen gezinnen. Natuurlijk gaan wij ook nog kijken of er andere dingen nodig zijn, zoals een ledikantje of iets dergelijks”, aldus de schooldirecteur. Hij geeft aan dat de deur van zijn school open staat voor ouders die willen praten over de gebeurtenis, om het een plekje te geven. “Want het kan mensen diep raken.”

‘Nu zijn ze weer alles kwijt’
Drie kinderen van één van de getroffen gezinnen kregen les op de Albert Schweitzerschool. “De vader kwam hier vannochtend de kinderen afmelden. Dat gaat mij dan ook echt aan het hart, natuurlijk snappen wij dat zij er niet zijn”, zegt Gubbels. “Hij zei dat het naar omstandigheden goed ging. Maar ze zijn namelijk vluchtelingen en hebben al een groot verleden, nu zijn ze weer alles kwijtgeraakt.”

Inmiddels is bekend dat de locatie van de brand wordt beschreven als plaats delict. Dit is vanwege het lopende onderzoek. Over de oorzaak is verder nog niets bekend.

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.