gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ook Montferland spreekt zich uit tegen afsluiting Dorpsstraat

550e807344fa41e8d141701767cccca3.jpg

In navolging van de gemeenteraad van Doetinchem spreekt ook Montferland zich unaniem uit tegen een definitieve afsluiting van de Dorpsstraat in Laag-Keppel. Hoewel de weg buiten de gemeentegrens ligt, hebben veel inwoners en ondernemers in Montferland hinder ondervonden tijdens de recent afgeronde proef met de landbouwsluis.

Tim Rondeel |
In de laatste raadsvergadering voor het zomerreces werd door zes partijen een motie ingediend om blijvend bezwaar te maken tegen een definitieve afsluiting van de weg in Laag-Keppel. Eind maart werd de Dorpsstraat door een proef met een landbouwsluis afgesloten tot en met medio juni. Niet alleen in Bronckhorst zorgde dit voor overlast, ook in Doetinchem en Montferland zijn inwoners niet te spreken over de afsluiting. "Op dit moment is het nog een een-tweetje tussen de provincie en de gemeente Bronckhorst om het over het probleem te hebben en naar oplossingen te zoeken", aldus Jos Berntsen namens de VVD. "Het zou mooi zijn als het college de bezwaren van onze inwoners en ondernemers samen met de gemeente Doetinchem bij Bronckhorst en provincie kenbaar zou maken."

De motie werd door wethouder Jeanette Derksen overgenomen. "We spreken de zorgen ook uit, maar de definitieve besluitvorming ligt bij de buurtgemeentes en de provincie", aldus de wethouder. "Ik wil toezeggen dat ik contact opneem met de gemeente Doetinchem en Bronckhorst om onze zorgen daar kenbaar te maken." Eerder werd ook duidelijk dat de raad van Bronckhorst een definitieve afsluiting niet ziet zitten en dat ze een nieuwe brug over de Oude IJssel als goed alternatief zien. Ook de gemeenteraad van Doetinchem maakte al een vuist tegen de afsluiting van de Dorpsstraat.

Bronckhorst hoopt op brede vuist
CDA Bronckhorst fractievoorzitter Rob Weverink liet eerder weten dat er regio-breed een vuist gemaakt moet worden, hij sprak ook de wens voor een motie in de Achterhoek Raad uit: "Wij zullen ons inzetten om dit Achterhoek-breed te trekken en gezamenlijk met de provincie een oplossing te zoeken voor de verkeersafwikkeling in de West-Achterhoek." Hier sloot Marcel Westerink van GBB zich bij aan: "De onvrede is groot, dus het helpt misschien wel richting de provincie om een vuist te maken."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.


Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.