gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ontsluiting tussen DocksNLD en A3 onzeker 

2ef9d28df428a05140ccf064e00f3cda

De toekomst van de ontsluitingsweg, die vanuit bedrijventerrein DocksNLD rechtstreeks aansluit op de Duitse snelweg A3, is onzeker. Door de plottwist in de uitbreiding van het bedrijventerrein in ’s-Heerenberg/Azewijn moet Montferland bekijken of het überhaupt een optie is om de weg nog aan te leggen.

Pim Gerritzen |
“Of de ontsluiting er komt is nog maar de vraag”, aldus de Montferlandse wethouder Walter Gerritsen over de toekomst van één van de toekomstplannen van de gemeente op het gebied van infrastructuur. “We bekeken natuurlijk wel de rechtstreekse aansluiting met de A3 vanuit onze eerste uitbreidingslocatie. Daarmee zou je ook de uitstoot van fijnstof en stikstof verminderen. Dat zou een goede lijn zijn.” Montferland kreeg vanuit de regio Arnhem-Nijmegen te horen dat de oorspronkelijke uitbreiding van DocksNLD in oostelijke richting geen optie meer was. In plaats daarvan moeten zij in noordelijke richting uitbreiden, maar dan heeft de weg volgens de wethouder weinig toegevoegde waarde.

Voor de oostelijke uitbreidingslocatie was echter al ingezet op een rechtstreekse ontsluiting met de Duitse snelwegen en de containerhaven in Emmerich. Door de nieuwe situatie is het volgens Gerritsen niet uitgesloten dat de weg er alsnog komt, al heeft hij daar ook zijn bedenkingen bij. “De weg heeft een minder gunstig effect dan wanneer we het bedrijventerrein in oostelijke richting zouden ontwikkelen”, stelt de wethouder. “Dus we moeten bekijken of het een optie is om die ontsluiting toch aan te leggen.”

Van Zutphen tot Emmerich
Montferland opende eerder dit jaar de Ontbrekende Schakel (N316) tussen DocksNLD en Zeddam, waarbij wethouder Oscar van Leeuwen de hoop uitsprak uit ook de Meilandsedijk met de aansluiting bij de snelweg A3 bij Netterden te verbinden: “Dan krijg je helemaal een mooie doorgaande route van bijna Zutphen tot aan Emmerich”. Deze droom van Montferland lijkt voorlopig de ijskast in te kunnen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.