gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onrust blijft bij Achterhoekse ziekenhuizen

68a297e09da949cf030369cd8406bd69.jpg

Er heerst een gebrek aan vertrouwen onder de medisch specialisten in de ziekenhuizen in Doetinchem en Winterswijk. Dat is reden voor kinderarts Saskia van Daalen in het SKB om per direct uit het bestuur van het Medisch Specialistisch Coöperatief (MSC) Achterhoek te stappen.

Redactie REGIO8 |
"Onderling en wederzijds vertrouwen is noodzakelijk om de complexe vraagstukken van fusie, nieuwbouw en organisatieontwikkeling in een open dialoog te kunnen aanpakken', staat in een email van het bestuur te lezen. De overige vijf bestuursleden (twee van het SKB en drie van het Slingeland Ziekenhuis) blijven voorlopig nog even aan. Er bestond al langer tweespalt onder de medisch specialisten van beide ziekenhuizen. Zo werd de inmiddels weggestuurde voorzitter van bestuur, Chrit van Ewijk, in Winterswijk verweten aan de leiband van een aantal medisch specialisten in Doetinchem te lopen met betrekking tot de plannen voor de nieuwbouw in Doetinchem. Het is vooral een deel van de artsen in het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk dat zich keerde tegen de plannen van Van Ewijk, om in 2025 enkele afdelingen vanuit Winterswijk naar de nieuwbouw in Doetinchem over te hevelen. Dat besluit werd vooralsnog afgeblazen. Maar de verdeeldheid onder de artsen is gebleven.

In de zoektocht naar een interim-bestuurder voor ziekenhuisbestuur Santiz predikte Anne Flierman, voorzitter van de raad van toezicht van Santiz, juist rust. Maar de onrust blijft, getuige het opstappen van het bestuur van het MSC. De start van de regiogroep, die zich buigt over de toekomst van beide ziekenhuizen, werd al eerder uitgesteld. Flierman wilde vrijdagmiddag nog niet reageren.

Foto: REGIO8

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.