gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Onderzoek naar fusie VV Zeddam en Sint Joris

1b9adbe013c6f34c45e278bf34acbf21.jpg
Redactie REGIO8 |

"Heel fijn dat de gemeente ons daarin gaat ondersteunen", vindt Wilfried Lubbers, voorzitter van fusievereniging SV Zeddam-Sint Joris. Hoewel de clubs spelen als één team hebben ze nog altijd een eigen accommodatie en bestuur, maar dat moet gaan veranderen. "De belangrijkste keuze is die van de locatie", aldus Lubbers. Het onderzoek moet duidelijkheid geven wat de beste optie is. Opties zijn voetballen op beide sportparken, een volledige verhuizing naar Zeddam dan wel Braamt, of het bouwen van een geheel nieuwe accommodatie. Hoewel een nieuw complex de voorkeur van Lubbers heeft, moet het onderzoek duidelijkheid scheppen over de kosten en de mogelijke effecten op de leefbaarheid.

Met de bijdrage aan het onderzoek naar de fusie, hoopt Montferland clubs in de gemeente aan het denken te zetten: "Wij dwingen verenigingen nergens toe", benadrukt wethouder Rob Visser van Montferland. "Maar ik denk wel dat het heel goed is dat verengingen zich realiseren dat je, in een samenleving die ontgroent, heel goed gaat kijken naar hoe je de toekomst ingaat." Voorzitter Lubbers onderkent de noodzaak: "Je ziet dat andere clubs misschien wel halsstarrig doorgaan op een oude voet, maar het wordt steeds lastiger om elftallen goed gevuld te krijgen. In de samenwerking zien wij dat we een hoop problemen die op ons afkwamen kunnen oplossen."

Clusters rond ’s-Heerenberg en Didam
De bijdrage aan het onderzoek is ook een mogelijkheid voor andere Montferlandse clubs. "Als er andere clubs zijn die dat ook zouden willen, willen we graag met ze meedenken", aldus Visser. Gevraagd naar de fusiemogelijkheden binnen Montferland wijst wethouder Visser naar twee clusters. Rondom ’s-Heerenberg zouden clubs als MvR (’s-Heerenberg), VVL (Lengel) en Stokkum moeten samenwerken. Nabij Didam gaat het om Sprinkhanen (Nieuw-Dijk), DVC’26 (Didam) en SV Loil. "Ik denk dat daar met name een opgave zou kunnen liggen", besluit Visser.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.