Ulft, Netherlands

OM: Keel van vermiste Wico uit Borculo werd doorgesneden

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl
Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige Arnhemmer van het vermoorden van Wico van Leeuwen. Hij zou het lichaam van de man uit Borculo hebben verbrand, begraven en laten verdwijnen, dat bleek vrijdagochtend in de rechtbank in Zutphen.
Redactie REGIO8 | 9 februari 2024 13:03 | Aangepast op 9 februari 2024 13:03
De toen 48-jarige Wico is sinds 17 mei 2022 spoorloos. In juli van dat jaar werd de vader van twee zoons en een dochter als vermist opgegeven. Meerdere keren is er in de gemeente Berkelland naar hem gezocht, tot nu toe telkens zonder resultaat. Rechercheurs hopen dat mensen die iets weten over zijn verdwijning, zich alsnog melden. Zijn familie tast al bijna twee jaar in het duister over waar hij is en wat er gebeurd is, zo schrijft Omroep Gelderland.

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat ervan uit dat de Achterhoeker niet meer in leven is en dat hij in een woning aan de Heerlijkheidsstraat in Borculo is omgebracht. Hij zou van de trap zijn gegooid en daarna zou zijn keel met een mes zijn doorgesneden. Dat is volgens het OM gedaan door een 29-jarige Arnhemmer, geboren in Enschede, die sinds februari 2023 vastzit in deze zaak. Zelf zei hij eerder in de rechtbank dat hij onschuldig is.

Pieter Baan Centrum
De Arnhemmer wordt verdacht van het ombrengen van Wico en het verbranden, begraven en laten verdwijnen van zijn lichaam. In het Pieter Baan Centrum is hij onlangs onderzocht, daar is volgens het OM vastgesteld dat de man alcohol-, drugs- en agressieproblemen heeft.

Vervolg
Tien getuigen zijn er al gehoord in de zaak. Volgende week worden de laatste mensen ondervraagd. In maart volgt dan de inhoudelijke behandeling en wordt er wellicht meer duidelijk over wat er met Wico is gebeurd.

Lees ook

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Politie bouwt ‘powerbank ter grootte van een zeecontainer’ voor grensregio

Wat gebeurt er als bij een grote brand, storm, stroomstoring of grensoverschrijdende ramp ineens de ...

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

In de nacht van maandag op dinsdag zijn er weer explosies geweest in Doetinchem. Bij zeven woningen ...

1700 kilo vuurwerk in beslag genomen bij grensovergang Beek

Bij de grensovergang nabij Babberich heeft de politie op 14 november drie mannen aangehouden die 170...

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de ...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...