gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

OM: Keel van vermiste Wico uit Borculo werd doorgesneden

d58e168eb1f28740ad2317705381f4a9.jpg

Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige Arnhemmer van het vermoorden van Wico van Leeuwen. Hij zou het lichaam van de man uit Borculo hebben verbrand, begraven en laten verdwijnen, dat bleek vrijdagochtend in de rechtbank in Zutphen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De toen 48-jarige Wico is sinds 17 mei 2022 spoorloos. In juli van dat jaar werd de vader van twee zoons en een dochter als vermist opgegeven. Meerdere keren is er in de gemeente Berkelland naar hem gezocht, tot nu toe telkens zonder resultaat. Rechercheurs hopen dat mensen die iets weten over zijn verdwijning, zich alsnog melden. Zijn familie tast al bijna twee jaar in het duister over waar hij is en wat er gebeurd is, zo schrijft Omroep Gelderland.

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat ervan uit dat de Achterhoeker niet meer in leven is en dat hij in een woning aan de Heerlijkheidsstraat in Borculo is omgebracht. Hij zou van de trap zijn gegooid en daarna zou zijn keel met een mes zijn doorgesneden. Dat is volgens het OM gedaan door een 29-jarige Arnhemmer, geboren in Enschede, die sinds februari 2023 vastzit in deze zaak. Zelf zei hij eerder in de rechtbank dat hij onschuldig is.

Pieter Baan Centrum
De Arnhemmer wordt verdacht van het ombrengen van Wico en het verbranden, begraven en laten verdwijnen van zijn lichaam. In het Pieter Baan Centrum is hij onlangs onderzocht, daar is volgens het OM vastgesteld dat de man alcohol-, drugs- en agressieproblemen heeft.

Vervolg
Tien getuigen zijn er al gehoord in de zaak. Volgende week worden de laatste mensen ondervraagd. In maart volgt dan de inhoudelijke behandeling en wordt er wellicht meer duidelijk over wat er met Wico is gebeurd.

Lees ook

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.