gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Okidoki Radio keert vanuit Doetinchem terug op radiozender REGIO8

335f47479513c407e42ff6b6561a46d7.jpg

Het bekende radioprogramma Okidoki Radio keert maandagavond terug op radiozender REGIO8. Personen met een verstandelijke beperking krijgen zo de kans om van zich te laten horen op de Achterhoekse radio.

Jasper Hazelaar |
“Dit soort groepen zit vaak in een eigen bubbel, terwijl het juist belangrijk is dat ze eruit komen”, vertelt dj Balthazar van Puffelen, een van de presentatoren van het radioprogramma, dat vanuit de studio aan de Melkweg in Doetinchem wordt uitgezonden. “Ze mogen en moeten juist meedoen aan de maatschappij. Dat klinkt heel serieus, maar het is ook gewoon ouderwets lol trappen.” In het verleden werd Okidoki Radio jarenlang uitgezonden op Optimaal FM. In 2003 won het programma nog een lokale media prijs vanwege de inzet voor mensen met een handicap. Na het stoppen in 2015 volgt nu een herstart op REGIO8, de opvolger van Optimaal FM.

Naast Van Puffelen is ook Ron Scott presentator van het programma. Personen met een verstandelijke beperking, waaronder deelnemers van Elver, krijgen de kans om op hun eigen manier radio te maken. Het programma is elke maandagavond te horen op radiozender REGIO8, van 19.00 uur tot 20.00 uur. “Iedereen mag meedoen”, zegt Van Puffelen. “Dus als mensen nog iemand willen opgeven, de deur staat altijd open. Alles mag en kan, het gaat vooral om de sfeer.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

| |

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.