gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Okidoki Radio keert vanuit Doetinchem terug op radiozender REGIO8

335f47479513c407e42ff6b6561a46d7.jpg

Het bekende radioprogramma Okidoki Radio keert maandagavond terug op radiozender REGIO8. Personen met een verstandelijke beperking krijgen zo de kans om van zich te laten horen op de Achterhoekse radio.

Jasper Hazelaar |
“Dit soort groepen zit vaak in een eigen bubbel, terwijl het juist belangrijk is dat ze eruit komen”, vertelt dj Balthazar van Puffelen, een van de presentatoren van het radioprogramma, dat vanuit de studio aan de Melkweg in Doetinchem wordt uitgezonden. “Ze mogen en moeten juist meedoen aan de maatschappij. Dat klinkt heel serieus, maar het is ook gewoon ouderwets lol trappen.” In het verleden werd Okidoki Radio jarenlang uitgezonden op Optimaal FM. In 2003 won het programma nog een lokale media prijs vanwege de inzet voor mensen met een handicap. Na het stoppen in 2015 volgt nu een herstart op REGIO8, de opvolger van Optimaal FM.

Naast Van Puffelen is ook Ron Scott presentator van het programma. Personen met een verstandelijke beperking, waaronder deelnemers van Elver, krijgen de kans om op hun eigen manier radio te maken. Het programma is elke maandagavond te horen op radiozender REGIO8, van 19.00 uur tot 20.00 uur. “Iedereen mag meedoen”, zegt Van Puffelen. “Dus als mensen nog iemand willen opgeven, de deur staat altijd open. Alles mag en kan, het gaat vooral om de sfeer.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

| |

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.