Ulft, Nederland
Terug

Oekraïners in Nieuw-Dijk samen voor de buis voor het EK

3a9b739b3d802fd91dc8550315580ab6.jpg

Vol spanning is er maandag in het voormalige restaurant Steak'm in Nieuw-Dijk gekeken naar de wedstrijd van Roemenië tegen Oekraïne. Sinds begin mei wonen er 30 gevluchte Oekraïners en hebben daar tijdelijk hun thuis. Verschillende hapjes en drankjes en versieringen werden uit de kast gehaald om samen naar de wedstrijd te gaan kijken.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
'Ssst, hier kijken we voetbal’, staat er groot op de deur. Niet in het geel en blauw van de Oekraïense vlag, maar ‘gewoon’ in het oranje. Eenmaal binnen hangen de geel-blauwe en oranje vlaggetjes door elkaar. “Vandaag kijken we Oekraïne, maar zondag keken we ook met zijn allen naar Nederland tegen Polen. Toen juichten ze net zo hard mee voor Oranje”, zegt Carin Becker, coördinator van de dertig ontheemden die in Steak ‘m wonen.

De tijdelijke inwoners van Nieuw-Dijk staan niet alleen klaar om te juichen voor hun eigen thuisland. Ook kijken ze graag naar de wedstrijden van het Nederlands Elftal. Toch leeft het EK nog niet zo groots bij de Oekraïners. “Ik kreeg veel appjes tijdens de wedstrijd van Nederland, dat de Oekraïners op de bank zaten en juichten ‘Hup Holland Hup’”, beschrijft Becker. “Ik denk dat als ze verder groeien in het toernooi dat het wat meer gaat leven en dat we dan nog meer samen kijken.”

Kijken met trots
De banken worden door de begeleiders klaargezet, maar mensen die echt naar de wedstrijd willen kijken zijn nog weinig te bekennen. Als dan eindelijk de klanken van het Oekraïense volkslied klinken komen er al snel meer kijken. De bewoners staan en kijken vol trots naar ‘hun’ jongens die het land moeten vertegenwoordigen op het voetbalveld in München.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.