gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oehoe-braakbal is lot uit loterij voor wijkagent

fbd628d6f58c2e73be3f0224826daad6.jpg

Wijkagent Willem Saris deed een bijzondere vondst toen hij dinsdag door het bos liep in het buitengebied van Winterswijk. Hij vond een braakbal van een oehoe met daarin een pootring die afkomstig zou zijn van een andere roofvogel.

Mick Giesen |
“De kans dat je zo’n vondst doet is kleiner dan dat je de loterij wint”, aldus Saris, die de vondst deed toen hij met een collega door het buitengebied liep. Wat het zo bijzonder maakt? “Niet alle roofvogels hebben een pootring”, zegt de wijkagent, die merkbaar onder de indruk is van zijn vondst. “En dan moet die ook nog naar Winterswijk vliegen en daarna moet de ring op een of andere manier in de maag van de oehoe terecht zijn gekomen. En dan moet een agent die braakballen ook nog toevallig vinden…”

Saris heeft het vogeltrekstation op de hoogte gebracht van zijn vondst: “Die organisatie liet mij weten dat de pootring van een roofvogel was, dan vraag je je toch af hoe het kan dat een oehoe die te pakken heeft gehad.” Ook meldde het station dat het ging om een roofvogel die door het Duitse vogeltrekstation Helgoland was geringd. Om welke vogel het precies gaat, moet verder onderzoek duidelijk maken. “Nu ben ik ook wel benieuwd”, besluit Saris.

Foto: Wijkagent Willem Saris

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-10 at 20.02.19.jpeg

Oppermachtig Orion Stars grijpt derde landstitel op rij in Doetinchem

Orion Stars heeft zondagmiddag in een uitverkochte Saza Topsporthal de vijfde landstitel uit de clubgeschiedenis veroverd. Tegen het Groningse Lycurgus waren de Doetinchemmers oppermachtig: met een overtuigende 3-0 zege stelde Orion bovendien de derde landstitel op rij veilig.

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.