gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Normaal-zanger Jolink spreekt zich uit tegen polarisatie na boerenacties op snelwegen

a86d6108ec693678882f22a7c51c59cd

Bennie Jolink heeft vorige week op social media een oproep uitgedaan tegen de groeiende polarisatie in de samenleving. De zanger van Normaal reageerde daarmee op de ontregelende acties op snelwegen in Nederland en de kritiek dat hij niet meer achter de boeren zou staan.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Dat is absoluut niet waar!”, aldus Jolink in een bericht op Facebook. “Mijn beide opa's waren boer en de meeste familie ook. Ik ben opgegroeid op boerderijen. Het gaat mij heel erg aan het hart hoe moeilijk de boeren het gaan hebben. Maar niet alleen de boeren, de hele wereld gaat moeilijke tijden tegemoet.” Volgens Jolink moet iedereen, ‘met z’n allen’, daar wat aan gaan doen: “We moeten er mee ophouden om met groepen tegenover elkaar te gaan staan en voor de eigen groepering tegen "de anderen" oorlog te voeren. Of elkaar op (A)sociale media af te maken.”

Vorige week werden op verschillende plekken snelwegen geblokkeerd. Op meerdere plekken werd daarbij materiaal in brand gezet. “We moeten ons nuchtere verstand gebruiken en dat doen wat het verstandigst is”, is de boodschap van de zanger uit Hummelo. “Dus asbest en andere rotzooi in brand steken, wegen blokkeren en mensen opstoken, lost niks op. We moeten ten allen tijde in discussie blijven, geweld lost niks op.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel vanwege kans op hagel en windstoten.

GemeentehuisLochem

Nieuwe woonwijk Lochem stap dichterbij: overeenkomst tussen gemeente en grondeigenaren

De gemeente Lochem is een stap verder in de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Lochem-Oost+. De gemeente heeft met drie grondeigenaren een intentieovereenkomst gesloten voor het gebied.

WhatsApp Image 2026-06-08 at 20.51.44

Puinhoop voor Doetinchems Stadhuis, marktkramen weggeblazen door wind

De marktkramen waren net opgebouwd in Doetinchem toen het misging. Flinke windvlagen zorgden ervoor dat de kramen door de lucht vlogen.

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.