gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Noodverordening achter de hand en afgelaste borrel bij raadsvergadering Montferland

5168c921c182f1f18186a2142b208a02.jpg

Een groep Didammers gaat donderdagavond naar de raadsvergadering in Gouden Handen om met hun aanwezigheid te laten zien dat ze het niet eens zijn met de voorgenomen komst van een AZC in dat dorp. Gisteren werden de eerste maatregelen al een beetje duidelijk, nu volgen er meer. Die gaan er niet bij iedereen zo goed in.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Voor alle zekerheid wordt een noodverordening achter de hand gehouden. Deze is gedeeld met de Officier van justitie en de politie’, laat burgemeester Harry de Vries weten in een mail aan de raadsleden. Gisteren werd al bekend dat er extra beveiliging aanwezig is. Vandaag is dit explicieter gemaakt door een woordvoerder van de gemeente: “We zorgen, in overleg en in samenwerking met de politie, voor voldoende begeleiding en beveiliging rondom Gouden Handen. We zetten hiervoor een particulier beveiligingsbedrijf in. Ook zijn de wijkagenten en onze boa’s aanwezig.” De gemeente geeft aan niet goed in te kunnen schatten hoeveel mensen er op de vergadering afkomen.

De actie wordt inmiddels officieel bestempeld als demonstratie. “Naast de extra beveiliging plaatsen we ook hekken om de toegang tot Gouden Handen vrij te houden voor bewoners, bezoekers en hulpdiensten. Wij doen er alles aan om eventuele overlast te beperken”, laat de woordvoerder weten. Voor de vergadering gaat burgemeester De Vries in gesprek met de aanwezige demonstranten: ‘Daarbij zal de toon zijn: begrip voor de zorg, maar er wordt juist ingezet op de dialoog met de inwoners, organisaties en bedrijven in Didam, waarover de Raad zich eerst nog moet uitspreken. Bereidheid om op basis van respect met iedereen in gesprek te gaan nu en gedurende het gehele proces. Echter wel met inachtneming van zonde wettelijke taak en afspraken in regionaal en provinciaal verband, op grond van de rechtsgeldige spreidingswet.’

Geen borrel
Raadsleden wordt geadviseerd om de achteringang bij Gouden Handen te gebruiken om binnen te komen. Daarnaast is de traditionele borrel na de vergadering afgelast. ‘Omdat we niet weten hoe de avond verloopt’, laat de burgemeester hierover weten. Dit is tegen het zere been van een aantal raadsleden. Zij zien dit juist als een stukje ontspanning na de belangrijkste vergadering van het jaar. Twintig Didammers zijn welkom in de raadszaal, zij mogen dan geen spandoeken en dergelijke meenemen. Ze worden wel gewoon netjes ontvangen. ‘Indien de betogers dat willen zijn de bodes zo bereidwillig om koffie of thee voor hen te schenken, wanneer de raadsvergadering begint”, aldus De Vries

Niet op de agenda
Het onderwerp ‘AZC Didam’ staat vanavond niet op de agenda. Wel zijn er twee moties vreemd die over het onderwerp gaan. De vergadering van vanavond is de behandeling van de begroting. Dit is één van de redenen waarom de burgemeester maatregelen neemt. ‘De raadsvergadering moet in alle gevallen gewaarborgd en veilig door kunnen gaan (vandaar ook de noodverordening) waarbij in de agenda echt prioriteit gegeven moet worden aan de behandeling en besluitvorming van de begroting 2025. Deze MOET morgenavond vastgesteld worden en direct naar de provincie gestuurd worden’, laat hij in de mail weten.

Lees ook

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.