gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe techniek maakt water in Achterhoek schoner

08ff93e6a1592bfca07b1e8dd0f16c29

Waterschap Rijn en IJssel gaat de rioolwaterzuiveringen in de Achterhoek uitbreiden met vernieuwde technieken om zo de kwaliteit van het water in beken en rivieren te verbeteren. Met het project, dat begint in Winterswijk, hoopt de organisatie aan de Europese eisen van 2027 te voldoen.

Rens van Schip |
“Het water in de beken en rivieren is al relatief schoon, maar het kan nog schoner”, vertelt heemraad Antoinet Looman. Het waterschap komt nu met vernieuwde technieken voor de rioolwaterzuiveringen, die het eerst wordt geïnstalleerd in Winterswijk. Daarna volgen in de Achterhoek de locaties in Etten, Aalten, Lichtenvoorde en Ruurlo. De nieuwe techniek zorgt ervoor dat schadelijke stoffen zoals ammonium, fosfor en medicijnresten beter uit het afvalwater verwijderd worden. Volgens het waterschap wordt gezuiverd water, wat naar de beken en rivieren gaat, vervolgens veel schoner. “Door deze aanpassing zetten we een grote stap naar een nog betere waterkwaliteit, zoals ook Europa van ons vraagt,” laat Looman weten.

De nieuwe aanpassingen zijn nodig voor het voldoen aan de Europese kwaliteitsnormen van na 2027. Volgens woordvoerder Petra Augustijn van het waterschap voldoen de installaties aan de huidige wetgeving, maar worden ze aangepast met het oog op de toekomst: “De hogere kwaliteitsnormen in de Groenlose Slinge, Oude IJssel, Keizersbeek en de Baakse Beek zijn nog niet behaald. De waterkwaliteit moet hier verder verbeterd worden."

Winterswijk
De eerste locatie die onder handen wordt genomen is de rioolwaterzuivering in Winterswijk. Die locatie in de Achterhoek is verantwoordelijk voor de zuivering van het afvalwater van bedrijven en huishoudens in de regio Winterswijk en Groenlo. De vernieuwde methodes worden vanaf april 2023 geïnstalleerd, waarna ze in de zomer van 2024 gebruikt kunnen worden.

Foto: REGIO8 (archief, zuivering in Etten)

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.