Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe partner voor veelbesproken wasservice Montferland

2150c7b722e900f039578a48401ab28d.jpg

De gemeente Montferland heeft een nieuwe partij gevonden voor de wasservice. Schoonmaakbedrijf Mabeon uit Doetinchem gaat de dienst per 1 april uitvoeren. Hiermee voldoet het college deels aan het verzoek van de gemeenteraad om de wasservice onder te brengen bij een lokale partij waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werken.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
‘Na gesprekken met meerdere kandidaten hebben wij Mabeon uit Doetinchem geselecteerd als onze nieuwe partner’, laat de gemeente weten. De raad had als wens dat de service zou worden uitgevoerd door een lokale partij. Deze werd niet in eigen gemeente gevonden, maar wel in buurgemeente Doetinchem. Toch is het deels een lokale partij. Het bedrijf werkt al jarenlang samen met Laborijn en met medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt. ‘Vanuit onze gemeente worden regelmatig mensen geplaatst bij Mabeon, wat deze samenwerking waardevol maakt.’

De wasservice is al jarenlang een heikel punt in Montferland. Sinds april 2021 verzorgt Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Er werden door bewoners met een zorg- en wasindicatie ook bezwaren ingediend in samenwerking met juristen.

De samenwerking tussen Montferland en Mabeon wordt de komende twee jaar als een pilot uitgevoerd. Na een jaar volgt een evaluatiemoment. Volgens de gemeente gaan de inwoners niks merken van de wijziging.

Lees meer over:

|

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.