Ulft, Netherlands

Nieuwe opvanglocaties voor Oekraïense vluchtelingen in Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek gaat drie locaties in de gemeente beschikbaar stellen als opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. In Silvolde, Terborg en Varsseveld moet er gezamenlijk plek geboden worden aan ten minste 75 personen.
Tim Rondeel | 3 januari 2024 16:51 | Aangepast op 3 januari 2024 16:51
"We nemen onze verantwoordelijkheid en zien het als onze morele plicht om een bijdrage te leveren aan de vluchtelingenproblematiek", aldus de gemeente in een persbericht. Oude IJsselstreek gaat de drie locaties eerst 'geschikt' maken voor bewoning. Het gaat leegstaande winkelpanden in Varsseveld (Dames Jolinkweg) en Silvolde (Dr. Schaepmanstraat). In Terborg word het voormalige uitvaartcentrum aan de Wijnwaarden omgebouwd tot een opvanglocatie voor dertig vluchtelingen.

In april moeten de Oekraïners intrek nemen in de locatie in Varsseveld. Een maand later moet 22 personen een tijdelijk thuis vinden in Silvolde. De locatie in Terborg moet half juni klaar zijn. Oude IJsselstreek biedt op dit moment onderdak aan 147 Oekraïense vluchtelingen. Onder andere in de voormalige schoolgebouwen in Silvolde en Sinderen en in het voormalige woonzorgcentrum in Ulft zijn er plekken gecreëerd.

Doel voor 202
Bij de presentatie van de begroting gaf het college van Oude IJsselstreek al aan de opvang van vluchtelingen een belangrijk aandachtspunt te vinden. Vooral in het huisvesten van statushouders en asielzoekers wil de gemeente in 2024 op het niveau komen dat Achterhoekbreed is afgesproken.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Hitte in de Achterhoek: zorginstelling deelt ijsjes en bouillon uit in Silvolde

Het is warm in de Achterhoek en er is zelfs sprake van een hittegolf met temperaturen ruim boven de ...

Didammer en Doetinchemmer vrijgesproken in zaak Tonny ter Horst

Een nieuwe ontwikkeling in de cold case-zaak van de in 2000 vermoorde Tonny ter Horst uit Terborg. D...

Actiegroep loopt langs de Bocholter Aa en Oude IJssel voor drinkbare rivier in 2050

Langs de Bocholter Aa wandelen burgers met twee flessen rivierwater. Eentje is helder. De andere rui...

Wordt Netterden het nieuwe Beek qua drukke sluiproutes?

Het afsluiten van de grens in Beek tijdens Duitse feestdagen heeft effect op de drukte in andere gre...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...