gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw klimspeelbos in Elten na onderzoek naar explosieven uit Tweede Wereldoorlog

In het bos bij Elten is een begin gemaakt met de aanleg van een nieuw klimspeelbos. Betrokkenen gaan voorzichtig te werk; voordat kinderen en gezinnen hier veilig kunnen spelen, houden de initiatiefnemers rekening met dat er nog explosieven uit de Tweede Wereldoorlog in de bodem liggen. De voorbereidende werkzaamheden, zoals het verwijderen van struiken en takken, zijn al begonnen.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De stichting 'Träumen lohnt sich' van profvoetballer Robin Gosens heeft het initiatief genomen voor dit project, dat een natuurlijke en avontuurlijke speelplek moet worden voor kinderen, jongeren en families. In samenwerking met de gemeente Emmerik worden nu de eerste stappen gezet om het speelbos te realiseren. Daar gingen intensieve overleggen tussen hen en de lokale natuurbeschermingsorganisatie en het bosbouwkantoor.

Omdat het gebied in de oorlog hevig werd bevochten, kan niet worden uitgesloten dat er nog explosieven in de grond aanwezig zijn. Voordat de daadwerkelijke bouw van het speelbos kan beginnen, wordt het terrein daarom zorgvuldig onderzocht. Mochten er explosieven worden aangetroffen, dan kan dit het project vertragen, maar de veiligheid van toekomstige bezoekers staat voorop.

Robin Gosens kijkt met enthousiasme naar de ontwikkelingen: "Met dit klim-speelbos willen we een plek creëren waar kinderen de natuur op een speelse manier kunnen ontdekken. Dat de eerste voorbereidingen nu zijn gestart, is een belangrijk moment voor ons allemaal.“ Zijn stichting draagt een groot deel van de financiering van het project. De voetballer van het nationale Duitse elftal is uit Emmerik afkomstig en opgeleid bij Vitesse. Momenteel speelt hij in Italie bij Fiorentina.

Ook burgemeester Peter Hinze van Emmerich am Rhein onderstreept het belang van dit speelbos voor de regio: "Het is een waardevolle aanvulling voor Hochelten en de stad in het algemeen. We zijn Robin Gosens en zijn stichting zeer dankbaar. De voorbereidingen duren misschien langer dan velen verwachten, maar een speelbos bouwen in een gebied waar mogelijk nog explosieven liggen, is geen alledaags project. Alle betrokken partijen werken er hard aan om dit bijzondere speelbos werkelijkheid te maken.“

Lees ook

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.