gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw klimspeelbos in Elten na onderzoek naar explosieven uit Tweede Wereldoorlog

e1084a8aa9ce143100340c27436b7956.jpg

In het bos bij Elten is een begin gemaakt met de aanleg van een nieuw klimspeelbos. Betrokkenen gaan voorzichtig te werk; voordat kinderen en gezinnen hier veilig kunnen spelen, houden de initiatiefnemers rekening met dat er nog explosieven uit de Tweede Wereldoorlog in de bodem liggen. De voorbereidende werkzaamheden, zoals het verwijderen van struiken en takken, zijn al begonnen.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
De stichting 'Träumen lohnt sich' van profvoetballer Robin Gosens heeft het initiatief genomen voor dit project, dat een natuurlijke en avontuurlijke speelplek moet worden voor kinderen, jongeren en families. In samenwerking met de gemeente Emmerik worden nu de eerste stappen gezet om het speelbos te realiseren. Daar gingen intensieve overleggen tussen hen en de lokale natuurbeschermingsorganisatie en het bosbouwkantoor.

Omdat het gebied in de oorlog hevig werd bevochten, kan niet worden uitgesloten dat er nog explosieven in de grond aanwezig zijn. Voordat de daadwerkelijke bouw van het speelbos kan beginnen, wordt het terrein daarom zorgvuldig onderzocht. Mochten er explosieven worden aangetroffen, dan kan dit het project vertragen, maar de veiligheid van toekomstige bezoekers staat voorop.

Robin Gosens kijkt met enthousiasme naar de ontwikkelingen: "Met dit klim-speelbos willen we een plek creëren waar kinderen de natuur op een speelse manier kunnen ontdekken. Dat de eerste voorbereidingen nu zijn gestart, is een belangrijk moment voor ons allemaal.“ Zijn stichting draagt een groot deel van de financiering van het project. De voetballer van het nationale Duitse elftal is uit Emmerik afkomstig en opgeleid bij Vitesse. Momenteel speelt hij in Italie bij Fiorentina.

Ook burgemeester Peter Hinze van Emmerich am Rhein onderstreept het belang van dit speelbos voor de regio: "Het is een waardevolle aanvulling voor Hochelten en de stad in het algemeen. We zijn Robin Gosens en zijn stichting zeer dankbaar. De voorbereidingen duren misschien langer dan velen verwachten, maar een speelbos bouwen in een gebied waar mogelijk nog explosieven liggen, is geen alledaags project. Alle betrokken partijen werken er hard aan om dit bijzondere speelbos werkelijkheid te maken.“
3e69434ab33815df1444d3db987a472e.jpg

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.