gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

b6d83aa68280bdabaf86396b77a73d55.jpg

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat begon als een reis naar Friesland achterin een busje van een groep jongeren, eindigde voor het beeld op het politiebureau in Doetinchem. Inmiddels is het beeld weer door het stel Friezen teruggebracht naar Bronckhorst, waar Willibrord Besselink uit Keijenborg het beeld gaat repareren.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Het is makkelijk te repareren, maar het gaat wel wat tijd kosten, een paar weken misschien”, laat Willibrord Besselink weten. Het beeld is met slijptol en getrek van zijn sokkel geforceerd. “Je ziet wel dat het niet makkelijk is geweest om het beeld los te krijgen, en zo moet het ook weer worden.” Besselink geeft aan het beeld weer op de sokkel te gaan lassen, hoelang dat precies gaat duren is nog niet duidelijk. 

Ook wat de ‘grap’ gaat kosten is nog niet bekend. “Ze zijn met zijn vijven, dus dat kunnen ze dan mooi verdelen”, zegt Besselink grijnzend. Maandag kwam het bestuur van de HAMOVE en de maker van het standbeeld Ad Ridderhof ook even een kijkje nemen. “Die man is inmiddels 83, die schrikt hier natuurlijk wel van”, laat Besselink weten. Al met al lijkt de zaak opgelost. Een aangifte blijft uit, en de jongens nemen de rekening voor de reparatiekosten op zich.

Het motorstandbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo raakte beschadigd door een mislukte oudejaarsstunt van Friese jongeren. De groep probeerde het beeld los te trekken om het tijdelijk mee te nemen, maar daarbij ontstond schade. De stunt maakte deel uit van een oudejaars­traditie van de vereniging, waarbij normaal gesproken ludieke acties worden uitgevoerd. De politie hield de jongeren aan en gaf hen de kans het zelf op te lossen met de HAMOVE.

Lees ook

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.

Groenlo112.jpg

Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing op de N319 bij Groenlo

Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.