gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferlands raadslid Mos door wethouder op het schild gehesen

00c7eddb0f50d5fd34cd96c48493d31a

COMMENTAAR | De verkiezingscampagne van Rob Mos is al begonnen. Doet de voormalige wethouder en huidig raadslid van Helder mee aan de Tweede Kamerverkiezingen? Nee. De naam van Rob Mos zult u niet tegenkomen op het stembiljet op 22 november.

Domien Esselink |
De gemeenteraadsverkiezingen duren nog ruim twee jaar, maar Mos is al begonnen met een politieke revival om zieltjes te winnen en zichzelf op de kaart te zetten. Met als ultiem doel: een terugkeer in het college van Montferland. Dat is zijn missie en het moet gezegd worden, hij is daarin uitermate bedreven. Mos ontkent desgevraagd bezig te zijn met de verkiezingen van 2026. Tijdens een door hem en de overige oppositiepartijen georganiseerde avond over ’s-Heerenberg-Oost antwoordde hij desgevraagd dat het plan voor een nieuwe invulling van De Bongerd door hem als wethouder was ingezet en dat hij zo graag wil dat zijn o zo mooie plan wordt doorgezet. Voor de inwoners van ’s-Heerenberg, voor wie HIJ wél oog heeft en naar wie HIJ wél luistert.

Het is echter ook zo dat het college stelt dat het door Mos beoogde plan niet past in het plangebied. Er is geen ruimte voor een supermarkt van tweeduizend vierkante meter. En waar is het groen in het door Mos gepresenteerde plan? Moeten er koopwoningen worden gesloopt ten faveure van een bredere toegangsweg voor vrachtwagens voor de supermarkt? Dat gaan we niet doen!, zegt het college. En zo werd de Visie ’s-Heerenberg-Oost van het college door de gemeenteraad ook vastgesteld.

Hoewel raadslid, daar neemt Mos geen genoegen mee. De straatvechter uit Loil zegt op te komen voor de inwoners van de wijk en bedoelt indirect ook zijn eigen revanche en gedroomde terugkeer als wethouder. Die vechtlust van Mos is ook wel weer mooi, maar het is de vraag of hij zich neerlegt bij een nederlaag in het democratisch proces. Waarschijnlijk niet. Onder het mom van ‘nieuwe politiek’ probeert hij hoe dan ook zijn doel te bereiken.

Mos’ opstelling zorgt voor frustratie en ergernis binnen de coalitie en het college, maar juist binnen dat college wringt de schoen. Henk Groote, voormalig kompaan van Mos in de oppositie, heeft een dag na de presentatie van Mos weliswaar een (nietszeggende) persconferentie gegeven, maar de wethouder is te weinig zichtbaar. Eigenlijk is Groote geen bestuurder, de voormalige militair ligt een rol in de oppositie veel beter.

Groote moet zich veel meer laten gelden, ook in een kwestie als in ’s-Heerenberg-Oost, maar zwijgt grotendeels. Mos heeft zijn roadshow richting 2026 ingezet en zal alle onderwerpen uit de portefeuille van Groote gaan aanvallen middels avonden als over De Bongerd. Groote moet zich laten gelden, anders hijst hij in zijn eentje zijn voormalige kompaan weer op het schild.

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.