gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil starterslening veranderen

a0bc94002739fa3abb8d95493916d7d3

De gemeenteraad van Montferland wil de maximale aankoopprijs om in aanmerking te komen voor een starterslening in de gemeente verhogen. Het huidige bedrag van 225.000 euro sluit volgens de fracties niet meer aan op de prijzen die op de huizenmarkt betaald moeten worden.

Serena Speet |
“We willen starters helpen met verduurzamen”, aldus fractievoorzitter Els Rutting van de PvdA. De motie om de maximale aankoopprijs te verhogen werd donderdagavond tijdens de programmabegroting door alle fracties ingediend. “Starters hebben vaak niet de middelen om dat te doen na aankoop. Ze hebben al moeite genoeg met het kopen van een woning.” Starters komen dan voor een lening in aanmerking met een nieuwbouwwoning met een maximale aankoopprijs van 275.000 euro of een bestaande woning van drie ton, inclusief verduurzaming. Mark Heebing van D66 was enthousiast over de motie: “Dit maakt het voor iedereen mogelijk om aan de slag te gaan met duurzaamheid”, aldus Heebing. “We zijn blij dat dit onderwerp steeds breder onder onze inwoners leeft.” Wethouder Gerritsen kon het plan van de gemeenteraad omarmen: “Ik ga binnen de regio actief aan de gang om te kijken of we dit snel mogelijk kunnen maken.”

Montferland heeft in de programmabegroting opgenomen dat ze de positie van jongeren en starters op de woningmarkt willen versterken door minimaal 50% van de op te leveren woningen in de categorie betaalbaar te realiseren. Binnen deze categorie vielen woningen onder de 250.000 euro, maar volgens de gemeenteraad is het wegens duurdere bouwmaterialen bijna onmogelijk om die woningen te bouwen, daarom verhogen zij de norm van de categorie naar 275.000 euro.

Leefbaarheid in kern
Door de maximale aankoopprijs te verhogen hoopt Montferland dat starters in hun eigen woon- en leefomgeving een woning kunnen vinden: “Het is voor de leefbaarheid in een kern of stad essentieel om jongeren te behouden", zo staat te lezen in de motie.

Foto: REGIO8

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”